رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد باید از 10 تا 16 آذر به فرمانداری یزد، فرمانداری اردکان، فرمانداری تفت و فرمانداری مهریز مراجعه کنند.

به گزارش نارین‌خبر، احمد ترحمی روز گذشته در نشست خبری ستاد انتخابات استان یزد گفت: روند یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از اسفندماه سال گذشته با برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مجریان آن آغاز شده است اما به‌ صورت رسمی، از اردیبهشت‌ماه ستاد انتخابات استان همزمان با دیگر استان‌ها در سراسر کشور تشکیل شد.

وی با اشاره به سیاست‌های راهبردی وزارت کشور در انتخابات ادامه داد: چهار محور سلامت انتخابات، قانون‌مداری، امنیت و مشارکت حداکثری از سیاست‌های راهبردی ستاد انتخابات است و در این زمینه تمام تلاش و سعی خود را به‌کار می‌گیریم که سه محور اول وظیفه مستقیم وزارت کشور است که ابلاغ وظایف و ساز و کار طراحی شده تضمین می‌کنیم که انتخابات در سلامت کامل، با رعایت قوانین و در بالاترین سطح امنیت برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه لازمه مشارکت حداکثری در انتخابات رقابت حداکثری است، عنوان کرد: برای مشارکت حداکثری در انتخابات تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیریم که یکی از این پارامترها رقابت حداکثری بین نامزدها است و ورود تمام سلایق و گروه‌های سیاسی در چارچوب قانون و نظام اسلامی، سطح رضایتمندی مردم، شرایط برگزاری انتخابات، نحوه تبلیغ و اطلاع رسانی از دیگر پارامترها محسوب می‌شوند.

ترحمی با بیان اینکه میانگین مشارکت در ده دوره انتخابات گذشته مجلس ۶۰٫۵۶ درصد است، گفت: بالاترین میزان مشارکت در دوره پنج انتخابات مجلس با ۷۱٫۱۰ درصد و پایین ترین میزان مشارکت در دوره هفتم انتخابات مجلس به وقوع پیوسته است.

وی عنوان کرد: از ۲۴ اسفندماه سال ۵۸ تا هفتم اسفند سال ۹۴، ۳۷ انتخابات و رفراندوم در انقلاب اسلامی برگزار شده است که مجموعا از ۳۷۲ میلیون نفر واجد شرایط در این انتخابات‌ها ۲۵۲ میلیون نفر مشارکت داشتند که نشان دهنده ۶۱ درصد مشارکت در کل انتخابات بوده است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری یزد در خصوص یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت نام از داوطلبان این دوره از انتخابات مجلس از ۱۰ آذر آغاز و تا ۱۶ آذر ادامه دارد و هیئت‌های اجرایی شامل فرماندار یا بخشدار، دادستان منطقه، مدیر ثبت احوال و هشت نفر ازمعتمدین از ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه تشکیل می‌شود که کل فرایند انتخابات از طریق این هیئت‌ها دنبال می‌شود.

ترحمی با بیان اینکه محل ثبت نام داوطلبان طبق قانون فرمانداری‌های مرکز حوزه انتخابیه است، ادامه داد: داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان یزد باید به فرمانداری یزد، فرمانداری اردکان، فرمانداری تفت و فرمانداری مهریز مراجعه کنند و ثبت نام به صورت آنلاین و در سیستم جامع انتخابات صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: استان یزد دارای حوزه انتخابیه در چهار مرکز مهریز، تفت، یزد و اردکان است و هیچ تغییری در تعداد نمایندگان استان، حوزه‌های انتخابیه و جغرافیایی حوزه‌ها صورت نگرفته است و بخش ندوشن هم به مانند دوره قبل در انتخابات شرکت می‌کنند.