پزشک ارتوپد شهرستان میبد پیرو گلایه یکی از شهروندان درخصوص عدم پذیرش دفترچه بیمه‌های درمانی نیروهای مسلح توضیحاتی را به نارین‌خبر ارائه کرد.

چند روز پیش مطلبی با عنوان «گلایه شهروند میبدی درخصوص عدم پذیرش دفترچه بیمه‌ نیروهای مسلح توسط برخی پزشکان» در قالب پیگیری مطالبات مردمی در نارین‌خبر منتشر شد که طی آن یک شهروند میبدی از عدم پذیرش دفترچه بیمه‌های درمانی نیروهای مسلح توسط برخی پزشکان شهرستان گلایه کرده بود.

در این رابطه دکتر ابوالفضل دهقانی‌فیروزآبادی پزشک ارتوپد شهرستان میبد توضیحاتی را به پایگاه خبری نارین ارسال داشته‌اند که به شرح زیر منتشر می‌شود.

به نام خدا
چند روز قبل یکی از بیمه شدگان محترم نیروهای مسلح در اعتراض به آنچه پذیرفته نشدن دفترچه بیمه ایشان در مطب اینجانب عنوان کردند، مطلبی در خبرگزاری شما بیان نمودند که در پاسخ به مطلب مطرح شده،نکات زیر را عرض می نمایم.
اینجانب در بدو افتتاح مطب، درخواست عقد قرارداد با اداره بیمه نیروهای مسلح را نمودم و پس از دو نوبت بازدید نماینده محترم بیمه از مطب، عقد قرارداد انجام شد و طبق این قرارداد، کلیه دفترچه های مشمولین فوق پذیرفته می شد. ولی متاسفانه بعد از مدتی بدون اطلاع اینجانب، نماینده بیمه نیروهای مسلح به صورت کاملاً یک طرفه، قرارداد اینجانب را لغو نمودند و هنگامی که علت را جویا شدم، دلیل ایشان بنده را کاملاً متعجب نمود. مسئول بیمه نیروهای مسلح، دلیل لغو قرارداد را، تعداد درخواست روش تشخیص MRI در نسخ اینجانب عنوان کردند. این در حالی است که درخواست MRI بر اساس نیاز پزشکی، یک امر کاملاً ضروری است که تشخیص آن کاملاً بر عهده پزشک می باشد و این امر جزو حقوق اولیه پزشکی می باشد و توصیه به عدم استفاده از تکنولوژی های روز تشخیصی، کاملاً دخالت در امر درمان می باشد که حتی گاهاً ممکن است باعث ضررهای جانی در برخی بیماران گردد. اینجانب هرگز به جز در مواقع واقعی و ضروری از دستورMRI استفاده نکرده ام ولی یکی از دلایل تحویل نسخه های اینجانب به بخش MRI این مطلب است که، گاهاً بیمارانی که از سایر شهرها و مراکز دیگر، جهت انجام MRI به بیمارستان امام جعفر صادق(ع) مراجعه می نمایند، نسخ پزشکی ایشان مخدوش ناخوانا یا تاریخ گذشته می باشد که اینجانب صرفاً جهت رفاه حال مردم و ارائه خدمت به بیمارانی که از راه دور برای درمان تشریف آورده اند، دستورات پزشکی ایشان را با مهر خود، تجدید می نمایم و این رسیدگی به مشکلات مردم شاید باعث اندکی بالارفتن دستورات MRI اینجانب شده باشد. اینها نکاتی است که متاسفانه مورد توجه مسئول بیمه قرار نگرفته و باعث لغو یک طرفه قرارداد اینجانب شده است. در پایان با ذکر مجدد این مطلب که استفاده از روش تشخیصی متداول یک حق طبیعی و کاملاً قانونی برای پزشک می باشد، این نکته را متذکر می شوم که اینجانب همیشه سعی کرده ام در طول مدت درمان، صرفاً به رفاه و صلاح حال بیمار و در نظر گرفتن مشکلات ایشان بیاندیشم و کماکان، چنانچه این مشکل لغو قرارداد، برطرف شود یا خیر، در مواقعی که سلامتی بیمار ایجاب کند، از روش تشخیص MRI استفاده خواهم کرد و هر فرد بیمار غیر بومی که با مشکل خدشه در دستور MRI به اینجانب مراجعه کند، بدون فکر به مشکلات و عقوبتی که این رفع مشکل مردم برای بنده خواهد داشت، انشااله به انجام خدمت به مردم شریف میبد و سایر مراجعین ادامه خواهم داد. لیکن امیدوارم که با ارائه توضیحات داده شده و پیگیری های شما و مسئولین امر، این مشکل برای اینجانب و بیماران، مرتفع گردد و نمایندگان بیمه با در نظر گرفتن مطالب فوق و برای رفاه حال بیماران با پزشکان همکاری نمایند و خدای ناکرده، بدون دلیل قانع کننده، باعث ضرر و زیان و ایجاد مشکل در امر درمان بیماران نگردند.

با تشکر فراوان  – دکتر ابوالفضل دهقانی