سوال جدی که با اکران برخی فیلمهای سخیف در سینماهای میبد صورت می‌گیرد این است که توجه دست‌اندرکاران به معیارهای تثبت شده در جوامع دینی و مذهبی نظیر میبد در چه حد است.

به گزارش خبرنگار نارین، اکران فیلم سینمایی مطرب در سینماهای شهر میبد در حالی صورت می‌گیرد که انتقادات زیادی درخصوص محتوا و حتی نحوه ساخت این فیلم‌ از نظر حرفه‌ای مطرح است.

این فیلم که به کارگردانی مصطفی کیایی بر پرده سینماها نمایش داده می‌شود، توجه چندانی به فهم و شعور مخاطب و ارزش‌‌های اجتماعی ندارد و به نظر می‌رسد صرفا جهت فروش بیشتر ساخته شده است.

حتی می‌توان این گونه عنوان کرد، کسانی که این روزها خودشان به افول می‌روند، تصمیم گرفته‌اند جامعه ایرانی و اسلامی را نیز به ورطه سقوط بکشانند و برای مثال می‌توان از این دست به پرویز پرستویی که زمانی جزو مفاخر سینمای ایران به حساب می‌آمد، اشاره کرد.

طبق نظر منتقدان سینما، فیلمنامه مطرب سرتاپا بی‌منطق و سخیف است و هیچ دلیل درست و درمانی در طول فیلم به تماشاگر برای اتفاقاتی که بر سر شخصیت‌ها می‌آید، داده نمی‌شود.

باید گفت شوخی‌ها و حتی شوخی‌های جنسی در این فیلم که یک کپی ناشیانه از فیلم‌های کمدی سال‌های اخیر است و هیچ چیزی از خودش ندارد، در بین منتقدین سینما و حتی تماشاگران نیز مورد شماطت قرار می‌گیرد. موضوعی که حتی صدای برخی تماشاگران را هم درآورده و روز گذشته یکی از آنها در تماس با نارین‌خبر در این خصوص گلایه جدی داشت.

جالب است بدانید دست‌اندرکاران سینما در میبد فروش بیشتر را توجیه مناسبی برای نمایش این گونه فیلم‌ها در جامعه عنوان می‌کنند، اما سوال جدی که ایجاد می‌شود این است که توجه آنها و پایبندیشان به معیارهای تثبیت شده در جوامع دینی و مذهبی در چه حد است؟

البته نکات دیگری نیز درباره سوء‌استفاده سینماهای میبد از امکانات عمومی مورد نقد است که در صورت ادامه روند ناگزیر به انتشار آن خواهیم بود.