آئین نکوداشت «حاج حسین خسروخاور» جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس با حضور مسئولان، همرزمان و مردم شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش نارین‌خبر، آیت الله علیرضا اعرافی -مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور- در بزرگداشت حاج حسین خسروخاور اظهار داشت:  من حقیقتاً نمی‌توانم صحبت کنم و حالت ملتهبی دارم  و نمی‌توانم عواطفم را بیان کنم.

وی ادامه داد: من با همه وجود در برابر این عظمت و شکوهی که آزادگان، جانبازان، شهدا و ملت بزرگ ایران دارند احساس کوچکی و ناچیزی می‌کنم.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: واقعاً آقای خسروخاور هم خودشان پرچم برافراشته اسلام، ایران و انقلاب اسلامی هستند و هم همسر محترمشان که از دنیا رفتند و هم خانواده بزرگوار ایشان که برای ما و شما و اسلام و ایران فداکاری کردند و زبانم قاصر است از گفتن سختی درباره جانبازان والامقام.

حاج حسین خسروخاور: در جنگ با دشمنان باید ید واحد باشیم

در ادامه مراسم، حاج حسین خسروخاور جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس اظهار داشت: از ملت ایران و به‌ویژه مردم استان یزد تقاضا دارم که پیرو ولایت فقیه باشند، زیرا ما هرچه داریم از اسلام است.

وی افزود: بنده در سال ۱۳۶۲ به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدم، زیرا وقتی جنگ تحمیلی به ایران اسلامی تحمیل شد همه به‌ویژه جوانان با تمام قوا در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند و این جنگ را به‌نحو احسن به پایان رساندند به‌گونه‌ای که دشمن نتوانست کاری انجام دهد و حتی یک سانت از خاک جمهوری اسلامی را نتوانست از کشور جدا کند.

این جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی خطاب به مردم و جوانان عنوان کرد: در حال حاضر ملت ایران اسلامی نیز در حال جنگ با دشمنان اسلام است و در این مسیر نباید به کشورهای بیگانه دل ببندیم و در این مبارزه باید ید واحد باشیم و در خدمت اسلام گام برداریم.

خسروخاور گفت: در زمان دفاع مقدس به ندای حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتم و به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدم و در این مسیر به درجه جانبازی نائل شدم، البته امروز نمونه‌ای از شهدا، ایثارگران و رزمندگان میان شما وجود دارند که همه ما باید قدر آنها بدانیم و باید همواره به خانواده‌های شهدا احترام بگزاریم.

وی در ادامه به سختی‌های ناشی از جانبازی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: همه رزمندگان اسلام در دفاع مقدس برای خداوند جنگیدند و به‌همین خاطر خدا هر روز به من پاداش عطا می‌فرماید و من هر وقت سرم، صورتم، زانوهایم و پایم به مانع و دیوار برخورد کند دست‌هایم را بالا می‌گیرم و خداوند متعال را شکر می‌کنم.

این جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی تأکید کرد: امروز به‌فضل خدا در خدمت شما هستم، خداوند متعال پس از ۳۶ سال به من نفس داده تا بتوانم نفس بکشم و آرزو دارم نخست ظهور حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) را ببینم و دوم اینکه با مقام معظم رهبری دیدار کنم.