رییس شورای اسلامی شهر میبد با ذکر این مطلب که هیچ تناسبی بین اختیارت و مسوولیت شورا نیست، گفت: شخصا با ایجاد دست‌اندازها مخالفم و معتقدم این‌ها دردی از ترافیک شهر دوا نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار نارین، حسینعلی فلاح‌یخدانی شب گذشته در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار میبد با اصحاب رسانه و خبرنگاران، ضمن تشکر از رسانه‌ها به دلیل انعکاس مطالبات و نقد و نظرات مردم اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های شورای پنجم همدلی و هماهنگی اعضای شورا با توجه به تفکرات مختلف سیاسی است.

وی افزود:، همه اعضای شورای شهر در زمینه مسایل مختلف شهری همراه هستند و اهداف شهر را دنبال می‌کنند.

فلاح تصریح کرد: خوشبختانه در این شورا هیچ اختلافی میان اعضا وجود ندارد. اگر در شوراهای قبل دعوا بر سر رییسی شورا بوده است، اما در این شورا باید به زور این سمت را به یکی از اعضا بسپاریم.

رییس شورای اسلامی شهر میبد با بیان این که هرجا لازم باشد همراه مسوولان بودیم و فقط دنبال منافع مردم هستیم، اضافه کرد: شورای شهر میبد هیچ کار سیاسی نکرده و نمی‌کند و اصلا دنبال کار سیاسی نیستیم، وارد این مسایل هم نمی‌شویم، اما اعضای شورا به صورت شخصی و یا فردی اختیار دارند در موضوعات سیاسی اظهار نظر و یا فعالیت کنند.

فلاح در ادامه با اشاره به پیگیری مجدانه شورا و شهرداری برای احقاق حقوق شهر و شهرداری خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های ما این بود که ادارات دولتی نیز باید مانند مردم برای ساخت و ساز پروانه بگیرند و حتی در این رابطه نهادهایی نظیر فرمانداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ محکوم به پرداخت ۴۰۰ میلیون جریمه شده است و بنیاد مسکن را ملزم کرده‌ایم که حق و حقوق شهرداری را بدهد.

وی با ذکر این مطلب که هیچ تناسبی بین اختیارت و مسوولیت شورا نیست، به بحث ایجاد دست‌اندازها در شهر میبد پرداخت و گفت: شخصا با ایجاد دست‌اندازها مخالفم و معتقدم این‌ها دردی از ترافیک شهری دوا نمی‌کند و باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر میبد بیان کرد: اما وقتی شورای ترافیک بعنوان مرجع قانونی مصوب کرده است ما مجبوریم به انجام برسانیم، چرا که شهرداری در چند مورد محکوم به پرداخت دیه شده است. اما در کل کار درستی نیست و به شهردار می‌گوییم حتی الامکان این کار را انجام ندهد.

خبر مرتبط» ایجاد مجدد دست‌انداز در معابر اصلی شهر میبد/ توپ شهردار در زمین فرمانداری و پلیس!