امام جمعه موقت میبد گفت: در صدر اسلام‌ و در زمان امام حسن(علیه‌السلام) و امام حسین(علیه‌السلام) نیز برخی خیال می‌کردند بیشتر از امام جامعه می‌فهمند، در حالی که باید به فرمایشات امام و رهبر جامعه در فضای غبارآلود توجه کرد تا راه را گم‌ نکنیم.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود کارگرشورکی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد، پس از دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا، به مشکلات مردم خوزستان و سیل و آب‌گرفتگی‌ برخی منازل و معابر شهرهای این استان اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله با همت گروه‌های جهادی و دست‌های پرسخاوت مردم مردم منطقه خوزستان را یاری خواهید کرد.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای اسلام و انقلاب، به سالروز سفر رهبری در سال ۸۶ به استان یزد اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد، این دیدار پرخیر و برکت، باز هم نصیب مردم استان یزد بشود.

خطیب جمعه میبد سپس به مناسبت ۹ دی و سالروز برچیده شدن بساط فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: حماسه ۹ دی از آن جهت برای مردم ایران اهمیت دارد که دشمن از اول انقلاب حکومت بر پایه اسلام و رای مردم را نمی‌خواست و همواره دنبال توطئه بوده است و حتی در زمان فوت امام راحل و دیگر مقاطع حساس نیز دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی بود. در سال ۷۸ هم فتنه‌ای را ایجاد کردند که با رهبری‌ ولی فقیه و همراهی مردم خنثی شد.

وی در ادامه بیان داشت: در سال ۸۸ دشمن با کمک منافقین هشت ماه تمام کشور را درگیر آشوب کرد که این توطئه هم با حضور مردم در نهم دی‌ماه نیز برطرف شد.

کارگر شورکی، یوم‌الله نهم دی را نیازمند بازنگری و بازبینی دانست تا به اهمیت آن پی ببریم و تصریح کرد: باید با فهم دقیق شباهت‌های همه فتنه‌ها را بررسی کرد و در مجموع این وقایع نشانه‌هایی از بی‌تدبیری برخی افراد‌ و موج‌سواری دشمن بوده است که استکبار جهانی با شدت و قدرت به حمایت از آشوبگران برخاسته است.

امام جمعه موقت میبد با ذکر این نکته که دشمن با کشته‌سازی و موج‌سواری منافع خود را دنبال می‌کند و کسانی نیز در میدان دشمن بازی می‌کنند، تصریح کرد:  قداست‌ستیزی از دیگر برنامه‌های دشمن است. در این جریانات همواره رد پای عناصر نفوذی در قوای مختلف و برخی رسانه‌ها که در لباس مردم درآمده‌اند، دیده می‌شود. اما در همه این حوادث با رهبری امام‌خامنه‌ای و با دفع فتنه‌ها، به ایام‌الله رسیده‌ایم.

کارگر شورکی، توجه به فرمایشات رهبری در همه عرصه‌ها را ضروری دانست و اظهار داشت: در صدر اسلام‌ و در زمان امام حسن(علیه‌السلام) و امام حسین(علیه‌السلام) نیز برخی خیال می‌کردند بیشتر از امام جامعه می‌فهمند، در حالی که باید به فرمایشات امام و رهبر جامعه در فضای غبارآلود توجه کرد تا راه را گم‌ نکنیم.

امام جمعه موقت میبد همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضمن دعوت از همه مردم برای حضور و فعالیت در عرصه انتخابات اظهار داشت: اگر در این صحنه مشارکت نکنید، کسان دیگری به جای شما و برای شما انتخاب می‌کنند، لذا اصل حضور و مشارکت مورد تاکید است.

وی ضمن تأکید بر معرفی و انتخاب اصلح افزود: کاندیداهایی که احساس وظیفه کرده‌اند، سرمایه‌های نظام و انقلاب هستند و نباید آنها را تخریب کرد، چرا که این افراد مسلمان هستند و اگر رای هم نیاورند، در جایی دیگر باید خدمت کنند.

امام جمعه موقت میبد در پایان میلاد حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها را گرامی داشت و گفت: عظمت این بانوی بزرگ‌ به خاطر موقعیت‌شناسی ایشان و انجام تکلیف الهی و عفت و پاکدامنی ایشان است.

وی همچنین از مسوولان خواست برای رفع آلودگی هوای شهرستان فکر اساسی بردارند، چرا که مردم حق حیات دارند و این مسأله بسیار مهم است.