رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی ارتحال آیت الله سید محمدرضا میبدی از علمای برجسته و شخصیت‌های دینی محبوب استان گلستان را تسلیت گفت.

به گزارش نارین‌خبر، علی لاریجانی در پیام خود که به مناسبت ارتحال آیت الله سید محمدرضا طاهایی‌میبدی صادر کرده، آورده است: «ارتحال عالم فرزانه و مهذب و مدیرحوزه علمیه رضویه گرگان آیت الله سیدمحمدرضا میبدی ( رضوان الله تعالی علیه) از علمای برجسته و شخصیت های دینی محبوب استان گلستان موجب تاسف و تاثر شد.»

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: «ایشان‌ در سراسر عمر پربرکت خویش به گسترش علوم و معارف اسلامی و ترویج شعائر اهل بیت علیهم السلام اهتمام وافر داشتند.»

وی در این پیام تصریح کرد: «اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، روحانیت معزز، مردم شریف استان گلستان، شاگردان و ارادتمندان و به ویژه اهل بیت مکرم ایشان، برای آن عالم ربانی از درگاه خداوند متعال علوّ درجات و برای بازماندگان‌ صبر و اجر مسألت می کنم.»

به گزارش نارین‌خبر، مرحوم سید محمدرضا طاهایی‌میبدی متولد سال ۱۲۹۹ شمسی در شهرستان میبد است. وی سال ۱۳۲۹ پس از پایان تحصیلات و بازگشت از نجف اشرف به دعوت یکی از علمای گرگان در این شهر واقع در استان گلستان سکونت یافت و اقامه نماز جماعت در مسجد جامع و فعالیت‌های تبلیغی این شهر را بر عهده گرفت.

آیت‌الله میبدی از چهره های تاثیرگذار مبارزات اجتماعی قبل از انقلاب گرگان و دشت (استرآباد قدیم) بود و امضای وی در برخی اعلامیه‌های اعتراض آمیز مردم این شهر به یادگار مانده است.

وی در حماسه پنجم آذرماه سال ۵۷ گرگان نیز به همراه دیگر علمای این شهر در صف نخست راهپیمایی تاریخی مردم گرگان علیه رژیم طاغوت حضور داشت که در پایان عده ای خون خود را فدای مبارزه کردند.

طی هفته‌های گذشته استاندار و جمعی از مسوولان استان گلستان از آیت الله میبدی در بیمارستان و منزلش در گرگان عیادت کرده بودند.

مرحوم میبدی پیش از بیماری، علیرغم کهولت سن و مشغله تدریس ارتباط نزدیکی با اقشار مختلف مردم استان گلستان داشت و همه روزه دیدارهای عمومی در رابطه با مسائل اجتماعی و مذهبی داشت.