رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر گفت: عملیات مرمت مجموعه حسینیه مسجد و آب انبار حسین‌آباد در شهرستان اشکذر به پایان رسیده است.

محمود ادیبان در گفت‌‌وگو با نارین‌خبر بیان داشت: عملیات مرمت و بازسازی مجموعه تاریخی حسین‌آباد رستاق در شهرستان اشکذر در حال پایان است.

وی عنوان کرد: شروع عملیات بازسازی و مجموعه  تاریخی حسین آباد شامل مسجد، حسینیه و آب انبار از سال گذشته شروع شد که در مرحله اول، بازسازی سقف آب نبار، مرمت  بادگیر، ازاره پای دیوارها، کاهگل نمای بیرونی، کاهگل و آجرفرش پشت بام اجرا شد و درمرحله بعدی مرمت ، جمع آوری الحاقات نمای داخلی و غرفه های حسینیه و ازاره چینی و کاهگل بدنه غرفه ها انجام شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اشکذر در پایان گفت در حال حاضر، بازسازی غرفه های ضلع شمالی بنا  وکاهگل و آجرفرش پشت بام در حال اجرا می باشد که با اجرای این عملیات و با توجه به اینکه این حسینیه ،بنام حسینیه شهدا حسین آباد نام‌گذاری شده است و تمثال و تصاویر شهدای عزیز این روستا در این این مجموعه نصب گردیده و این بنا در حال آماده شده جهت برپایی مراسم و یادواره شهدای روستا می‌باشد.