امام جمعه میبد در پیامی با گرامیداشت ایام فاطمیه و آیین خاکسپاری شهید گمنام در این شهرستان، بیان داشت: شوق به شهادت در راه خدا قله معرفت و رشادت و سلاح کارآمدی است.

به گزارش نارین‌خبر، امام جمعه میبد در پیامی با گرامیداشت ایام فاطمیه و آیین خاکسپاری شهید گمنام در این شهرستان، بیان داشت: با حضور مردم عزیز استان و بویژه شهرستان های میبد و اردکان و جوانان سرافراز در اجتماع با شکوه فاطمیون و مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در مصلای میبد در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها حماسه‌ای بزرگ‌ رقم خورد و همگان به فوز عظیم عزاداری فاطمیه و سوگواری شهدا نائل آیند.

متن پیام آیت‌الله علیرضا اعرافی -امام جمعه میبد- که به نارین‌خبر ارسال شده به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم.
ولاتحسبن الذین قتلوافی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها علیهم السلام.

همزمان با ایام فاطمیه و سوگ بانوی فضیلت و معرفت و رشادت و قهرمان مدافع ولایت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) استان یزد و شهرستان میبد آغوش خود را برای استقبال از شهیدان سرافراز و نام آور و گمنام می گشایند و جوانان و مردان و زنان فاطمی با سوز و شور و شکوه در این تشییع تاریخی شرکت و با آرمان‌های والای امام و انقلاب و شهیدان عزیز پیمان خواهند بست.

شوق به شهادت در راه خدا قله معرفت و رشادت و سلاح کارآمدی است که دشمنان اسلام و ایران و انقلاب را شکست داده وخواهد داد و این فرهنگ همچنان باید استمرار و تبلور یابد و روح بصیرت و فرهنگ مقاومت را در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بدمد.

شهادت برگ زرینی است که همواره موج آفرین و تحول‌زا بوده است و نمونه جدید آن در تشییع جنازه بی‌نطیر شهیدان مقاومت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ ابو مهدی المهندس و یارانشان قدس سرهم در ایران و عراق بودیم.

تشییع پیکر های پاک شهیدان گمنامی، که در آسمان ها نام آور و در زمین مظلوم و موج آفرین‌اند، می تواند سرآغاز فصلی نو در ارتقای فرهنگی و معنوی باشد.

این مراسم بزرگ و دفن شهیدان راست قامت که در استان یزد در حوزه و دانشگاه و مصلی و نیروی انتظامی انجام می پذیرد نشانی از وحدت حوزه ودانشگاه و مقاومت وعبادت درپرتو مجاهدت و شهادت و نمادی از رویش های انقلاب و اقتدار اسلام و ایران است.

امید می‌رود با حضور چشمگیر و یادماندنی مردم عزیز استان و بویژه شهرستان های میبد و اردکان و جوانان سرافراز در اجتماع با شکوه فاطمیون و مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در مصلای میبد در روز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها حماسه‌ای بزرگ‌ رقم خورد و همگان به فوز عظیم عزاداری فاطمیه و سوگواری شهدا نائل آیند.

رجاء واثق است که بفضل الهی و همت والای شما عزیزان و مردم و مسئولان و با استمداد از ارواح تابناک شهیدان این مراسم با شکوه برگزار و زمینه سازحضور سرنوشت‌ساز در بیست‌ودوم بهمن‌ماه و دوم اسفند ماه باشد.

علی رضا اعرافی