امام‌جمعه موقت میبد گفت: با انتخاباتی پرشور در عین داشتن بصیرت، باید مجلسی قوی تشکیل شود که پشتیبان دولتی قوی در مقابل دشمنان باشد تا بتواند مشکلات کشور را نیز حل کند.

به گزارش نارین‌خبر حجت‌الاسلام‌والمسلمین غفوری در خطبه‌های نماز جمعه میبد اظهار داشت: در شرایط بسیار سختی که ابرقدرت‌های شرق و غرب فاتحه دین و دین‌داری را خوانده بودند و هرکدام در پی آن بود که تصرفات بیشتری را نصیب خود کند، دهه فجری نوری شد که از باطن قرآن کریم و مکتب اهل‌بیت درخشید و جهان را روشن کرد و به عالم نشان داد که دوران دین‌داری تازه راه خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره کوتاهی به حوادث منتهی به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ۲۲ بهمن ۵۷، بیان داشت: با پیروزی انقلاب و امتداد آن، جهان فهمید که می‌تواند در برابر استکبار و ابرقدرت‌های زورگوی جهان بایستد و حق خود را بگیرد.

امام‌جمعه موقت میبد ادامه داد: این انقلاب برای انگیزه‌های معنوی زیادی به پیروزی رسید که ارزش دارد انسان برای آنها جان و مال و فرزندان خود را فدا کند، اما طبیعتاً در کنار این انگیزه‌های معنوی، امتیازهای مادی نیز برای آن به وجود آمد.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به انحرافات بسیار عجیب حکومت شاهنشاهی در تقابل با دین اسلام گفت: ملت ما شاهد بود که حکومت شاهنشاهی نه‌تنها برای مقابله با دین اسلام و کشور امام زمان (عج) دست‌به‌کارهایی مانند تغییر تاریخ هجری به پهلوی کرد، بلکه فقر و فلاکت را در کشور گسترش داده بود و مردم از این موضوع در رنج بودند.

وی افزود: ملت بر این تصمیم استوار شد که با دانسته‌های خود از نهضت عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) و به میدان آوردن اعتقادات خود، ریشه این حکومت منحوس را بکند و این کار را به فضل خدا انجام داد.

وی بیان داشت: این موضوع نه‌تنها مسائل اعتقادی را در برگرفته بود بلکه ملت شریف ایران از وابستگی به ابرقدرت‌های غربی و شرقی و دخالت‌های بی‌اندازه انها در همه ارکان کشور به تنگ آمده بود و می‌خواست خودش بر همه امور خود مسلط باشد.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: امروز در سایه انقلاب اسلامی، تمامی ارکان مدیریتی کشور به دست مردم انتخاب می‌شوند و حتی جایگاه ویژه رهبری انقلاب نیز با یک واسطه خبرگان رهبری انتخاب و مورد نظارت قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حاکمیت اسلام در این کشور در کنار مردم‌سالاری و جمهوریت نظام که از رأی قاطع مردم ایران به جمهوری اسلامی در فروردین ۵۸ نشئت‌گرفته است نشان داد که جایی برای هیچ جریان غیر الهی و مادی در کشور نیست.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به مشکلاتی که امروزه همه ما آن را درک می‌کنیم و باهم در آن شریک هستیم، گفت: رسیدن به عزت و سربلندی و استقلال طبیعتاً هزینه‌هایی دارد که آنها را تحمل می‌کنیم و این عزت و سربلندی به‌جایی رسیده است که آمریکای مستکبر در پاسخ به نابودی پایگاه عین الاسد هیچ موضعی نتوانست بگیرد.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به اهمیت بسیار زیاد انتخابات گفت: با انتخاباتی پرشور در عین داشتن بصیرت، باید مجلسی قوی تشکیل شود که پشتیبان دولتی قوی در مقابل دشمنان باشد تا بتواند مشکلات کشور را نیز حل کند.

غفوری گفت: این انتخابات و همچنین حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به دهان استکبار و همچنین یاوه‌گویانی می‌زند که خودشان از طریق انتخابات به کرسی‌های مهمی رسیده‌اند و امروز همگام با دشمن به دنبال دلسرد کردن مردم و بهانه دادن به دشمنان هستند.

  • منبع خبر : میبدآدینه