رئیس قوه قضاییه به دادستان‌های سراسر کشور دستور داد تا به احتکارکنندگان اقلام بهداشتی و دارویی رحم نکنند.

به گزارش نارین‌خبر، حجت الاسلام رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه ضمن تشکر از جامعه پزشکی و رسانه‌ای کشور خطاب به دادستان‌های سراسر کشور، گفت: به احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و دارویی رحم نکنید.

وی افزود: سلامت مردم قابل معامله و مسامحه نیست و احتکار اقلام بهداشتی در شرایط فعلی بازی با جان مردم است و نمی‌توان از این مسئله گذشت.

رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر از تلاش شبانه‌روزی همکاران قضایی در ترخیص زندانیان گفت: از همه ظرفیت‌های بخشنامه فعلی برای اعطای حداکثری مرخصی به زندانیان استفاده کنید.

از بازار شب عید گزارش‌های خوبی نمی‌رسد، مسئولان نظارت کنند

حجت الاسلام رئیسی در ارتباط با لزوم نظارت بر تأمین کالاهای مورد نیاز مردم در روزهای پایان سال نیز  گفت: ما در حال نزدیک شدن به ایام پایان سال هستیم و مسأله تأمین نیاز مردم به کالاها در شب عید مسإله مهمی است و  مردم انتظارشان از مسئولان این است که بر قیمت‌ها  و نحوه عرضه کالاها به مردم نظارت کنند و این نظارت هم در کیفیت و هم در میزان و رقم عرضه باشد.

وی همچنین افزود: گزارش‌هایی که از بازار شب عید می‌رسد گزارش‌های خوبی نیست. قبلاً تذکر داده‌ام و دوباره تأکید می‌کنم، حتماً نظارت بر قیمت کالاها امری ضروری است و دستگاه‌های مسئول نظارت دقیق بر نحوه قیمت‌گذاری و توزیع کالاهای شب عید داشته باشند تا مردم ان‌شاءالله شب عیدی توأم با آرامش را سپری کنند.