عدادی از نانوایان شهرستان میبد نسبت به کاهش زمان خرید سهمیه آرد از ۱۰ روز به ۲۴ ساعت گلایه‌ دارند و اظهار کردند: در صورت موفق نشدن به خرید در مهلت مقرر سهمیه آنها از بین می‌رود.

آن طور که ایرنا گزارش کرده است، تعدادی از نانوایان شهرستان میبد نسبت به کاهش زمان خرید سهمیه آرد از ۱۰ روز به ۲۴ ساعت گلایه‌ دارند و اظهار کردند: در صورت موفق نشدن به خرید در مهلت مقرر سهمیه آنها از بین می‌رود.

به گفته محسن زارعی یکی از نانوایان میبد پیش از این سهمیه آرد در سه مرحله تحویل می‌شد و برای هر بار خرید ۱۰ روز مهلت داشتیم .

رییس اتحادیه نانوایان میبد هم گفت: سهمیه ماهانه آرد هر نانوایی مشخص است و  بر خلاف گذشته روزی که سامانه باز شد، باید آرد را خریداری کنند و در غیر این صورت سهمیه آنها از بین می‌رود.

محمود زارع ده‌آبادی افزود: در غیر این صورت ضمن مراجعه به اداره غله استان یزد، پس از خواهش و تمنای زیاد ،سهمیه آرد کمتر از گذشته را دریافت می کند.

به گفته کریم شاهی نژاد با ۳۰ سال سابقه ، سهمیه ماهانه نانوایی وی ۱۰۶ کیسه آرد است که تاکنون هفت بار سهمیه اش از بین رفت.

وی با اشاره به این که  موضوع یادشده باید در استان و به صورت کشوری پیگیری شود ،  افزود: با این مقدار سهمیه اندک، مجبور به تعدیل نیرو و اداره نانوایی به تنهایی است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت میبد با تایید گلایه نانوایان به ایرنا گفت: این موضوع تصمیم کشوری است و متصدی هر نانوایی روزهای نهم ، نوزدهم و بیست و نهم هر ماه باید به نسبت به خرید سهمیه آرد خود اقدام کند، در غیر این صورت سامانه بسته می‌شود.

حجت الله خلیلی یادآور شد: البته همکاران سعی دارند با تماس با اداره غله استان سامانه را برای آنها باز کنند تا خرید خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: حل این مشکل از عهده مسوولان شهرستان خارج است و طبق قانون آنها باید در روز مشخص شده خرید را انجام دهند.

بیشتر مردم در حال حاضر از نان به عنوان غذای اصلی استفاده می کنند.

۳۳ باب از ۱۶۰ نانوایی فعال در میبد، آزادپز و بقیه یارانه‌ای هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.