جانشین پلیس راهور استان یزد گفت: شیوع بیماری کرونا و خلوتی معابر و به تبع آن سرعت زیاد باعث شده است تلفات منجر به جرح در کل استان یزد 4 درصد افزایش یابد.

به گزارش نارین‌خبر، سرهنگ عزیزالله دستوار در گفتگو با یزدرسا، گفت: در چند روز اخیر تصادفات منجر به جرح و همچنین تصادفات خسارتی در استان یزد افزایش داشته است.

وی افزود: یکی از علل افزایش تصادفات عجله و شتاب بی‌مورد برخی از رانندگان است که رعایت نکرده‌اند و موجب تصادفات جرحی در سطح شهر یزد شده‌اند.

جانشین پلیس راهور استان یزد عنوان کرد: تلفات منجر به جرح در کل استان یزد ۴ درصد افزایش داشته است؛ در واقع با توجه به شیوع بیماری کرونا، خلوتی معابر باعث شده است که رانندگان با سرعت بیشتری رانندگی کنند و عجله و شتاب بیشتری داشته باشند و سرعت مطمئنه را رعایت نکنند، همین سرعت زیاد باعث تصادفات بیشتر در معابر درون‌شهری شده است.

دستوار تأکید کرد: از کلیه رانندگان و همشهریان عزیز خواهشنمدیم که با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند تا حوادث کمتر شود.

گفتنی است بعد از شیوع ویروس کرونا، مدارس و مراکز آموزشی تعطیل شده است، همچنین ساعات کاری بانکها و اداره کاهش پیدا کرده، که این موضوع موجب خلوتی معابر درون شهری یزد شده است.