گویا با وجود کمکهای ارسالی و مساعدت خیرین ساختمان مرکز محبت میبد هنوز آماده بهره‌برداری نیست و دست یاری مردم نوع‌دوست شهرستان را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار نارین، معلولین در هر جامعه ای وجود دارند و جزئی از آن جامعه هستند. آنان فرزندان، خواهران، برادران و پدر و مادر افراد جامعه هستند که دچار نقص جسمانی با ذهنی شده اند. نگهداری و مراقبت ار آنان وظیفه جامعه است اما وظیفه‌ای بس دشوار که گاهی از عهده یک فرد عادی خارج است.

در گوشه ای از شهرمان «میبد» مرکزی جهت نگهداری از معلولین ذهنی دایر است که شاید بارها و بارها از کنار آن عبور کرده‌‍ایم، بدون آنکه لحظه‌ای تامل کنیم و از خو بپرسیم چه کسانی و چگونه در این مرکز نگهداری می‌شوند و با دست‌اندرکاران این مجموعه چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

۱۳۲ نفر معلول در مرکز محبت میبد نگهداری می شوند/ فرسودگی و غیر استاندارد بودن ساختمان مهمترین مشکل مرکز است

یکی از مشکلات پیش روزی این مرکز ساختمان فرسوده و قدیمی است. ساختمانی که از هر نظر برای نگهداری از این افراد مناسب نیست.

گروه خبری نارین، سال ۱۳۹۵ نیز برای تهیه گزارش به این مرکز در ساختمانی با قدمت چهل ساله و غیراستاندارد مراجعه کرد. آن موقع زمینی از طرف سازمان مسکن و شهرسازی برای ایجاد ساختمان جدید اختصاص یافته و کار احداث ساختمان با ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام شده بود، اما انتظار می‌رفت از آن موقع تاکنون نگهداری بیماران ذهنی به مکان جدید منتقل شده باشد، گویا با وجود کمکهای ارسالی و مساعدت خیرین این ساختمان هنوز آماده بهره‌برداری نیست و دست یاری مردم نوع‌دوست شهرستان را می‌طلبد.

شماره حساب و شماره کارت موسسه جهت دریافت کمک های نقدی به شرح زیر می‌باشد.

شماره حساب نزد بانک رفاه
۲۱۵ ۳۵۰ ۲۵۰
شماره کارت
۵۸۹۴ ۶۳۷۰ ۰۰۰۱ ۱۷۱۵

شماره حساب نزد بانک کشاورزی
۶۰ ۳۳ ۹۴
شماره کارت
۶۰۳۷ ۷۰۷۰ ۰۰۰۵ ۷۷۰۷

شماره حساب نزد بانک ملت
۱۳۱۷۷۷۴۱۷۲
شماره کارت
۶۱۰۴ ۳۳۷۷ ۷۰۱۰ ۷۲۲۳
به نام موسسه خیریه محبت میبد