نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه در این ایام نباید برای نام و نشان کار کنیم گفت: حفظ حرمت نیازمندان در توزیع بسته‌های معیشتی در اولویت باشد.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دومین نشست قرارگاه رزمایش مواسات یزد اظهار داشت: در کارها و خدمات‌رسانی موضوعی که باید مد نظر باشد، کار برای خدا و خدمت به بندگان خدا باشد.

وی با بیان اینکه کمک به نیازمندان در یزد سبقه‌ای بسیار طولانی دارد تصریح کرد: افراد بسیاری در گذشته به کمک و دستگیری از نیازمندان مشهور بودند که حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی و شهید صدوقی(ره) یکی از این افراد است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه در این ایام باید از آرم‌گرایی دست برداشت و به سمت آرمان‌گرایی برویم گفت: الان به دنبال این نباید باشیم که نام ما بر سر زبان‌ها بیفتد، همه کارهای ما باید تنها برای رضای خدا باشد و از اینکه اسم و آرممان مطرح نشود ناراحت نباشیم.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه در کمک‌ها نباید صرفا به استان خودمان توجه کنیم گفت: دیگر شهرهای ایران هم که مشکلات زیادی دارند باید مورد توجه ما باشد و برای دیگر هموطنانمان هم توجه لازم را داشته باشیم.

امام جمعه یزد بر ضرورت انجام تمام فعالیت‌ها با هماهنگی‌های لازم خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها و انسجام بخشی نباید منجر به از بین رفتن انگیزه‌ها شود، ممکن است یک خیر تنها بخواهد به مسجد محل خودش کمک کند، ما نباید مانعی برای این فرد باشیم.

وی ادامه داد: با این وجود لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که محلات مختلف از کمک‌ها بهره‌مند باشند و اینطور نشود که یک محله با مشکل روبرو شود و محله دیگر کمک‌های بیشتر از نیاز دریافت کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت حفظ حرمت نیازمندان در توزیع کمک‌ها تاکید کرد و گفت: اینکه بخواهیم به صورت مداوم درب منزل نیازمندان برویم و به آنها کمک کنیم ممکن است عزت نفس آنها را خدشه‌دار کند و یا اینکه مردم ببینند و این موضوع اصلا درست نیست.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه این موضوع در مورد افطاری‌های ماه مبارک رمضان صدق نمی‌کند گفت: در ماه رمضان با توجه به سفارشی که در مورد افطاری دادن شده مشکلی برای توزیع نیست و می توان اقدام به توزیع کرد ولی سایر خدمات‌رسانی‌ها و کمک‌ها باید به نحوی باشد که احترام آنها حفظ شود.

ناصری یزدی تصریح کرد: این نوع کمک‌ها می‌تواند به صورت واریز نقدی به حساب‌ها انجام شود و یا اینکه کارت‌های بانکی به آنها داده شود و از این طریق کمک‌ها را دریافت کنند.

وی گفت: در مرحله بعدی هم باید اقدام به سرمایه‌گذاری برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای افراد کرد؛ در این عرصه ما باید به صنایع خرد و کوچک از جمله تولید پوشاک روی آورده و زمینه‌ای فراهم کنیم که بتوانیم اولا جلوی واردات و قاچاق را گرفته و ثانیا با تولید نیاز جامعه، چندین میلیون اشتغال جدید به وجود آوریم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه مردم ایران همیشه پای کار کمک به یکدیگر هستند افزود: تنها کافی است یک برنامه‌ریزی درستی صورت گیرد تا بتوان برای توزیع و جذب کمک‌ها یک ساماندهی داشته باشیم.

امام جمعه یزد افزود: این اقدام می‌تواند زمینه‌ای فراهم کند که در آینده هم با استفاده از همین ظرفیت در راستای رفع مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف استفاده شود.