مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: شبکه گسترده نیکوکاری در سطح استان با محوریت مساجد مسئولیت شناسایی نیازمندان محله را بر عهده‌دارند.

به گزارش نارین‌خبر، محمد شجاعان بابیان اینکه مراکز نیکوکاری در سه بخش محله محور، تخصصی و صنفی با شعار مردم برای مردم در حال فعالیت و گسترش است، گفت: مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: شبکه گسترده نیکوکاری در سطح استان با محوریت مساجد مسئولیت شناسایی نیازمندان محله را بر عهده‌دارند.

دبیر رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه به نیازمندان استان یزد، افزود: در ایام شیوع بیماری کرونا گروه‌های مختلفی برای شناسایی نیازمندان و اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا با تأکید بر محله محوری و مسجد محوری فعال شدند و پس از شناسایی افراد، اطلاعات آنان در سامانه خیر و احسان مراکز نیکوکاری ثبت شد و کار توزیع بسته‌های معیشتی با استفاده از این اطلاعات همچنان در محلات در حال انجام است.

وی افزود: افراد نیازمند و یا کسانی که خانواده نیازمندی را شناسایی کرده‌اند که مستحق دریافت کمک هستند می‌توانند به مراکز نیکوکاری در محلات مراجعه کنند و یا از طریق شماره تلفن چهاررقمی ۱۸۱۱ تماس گرفته تا هماهنگی‌های لازم برای ثبت اطلاعات افراد نیازمند و بررسی وضعیت آنان برای دریافت بسته‌های معیشتی و ارائه خدمات موردنیاز انجام شود.

شجاعان ادامه داد: مرحله اول رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه به نیازمندان در ماه رمضان در حال انجام است و این رزمایش در طول سال نیز ادامه دارد و برنامه‌های مختلفی در قالب این رزمایش پیش‌بینی‌شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود، راه‌های غیرحضوری برای دریافت کمک‌های مردمی طراحی‌شده است، کد دستوری #۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه و همچنین گزینه مهربانی و نیکوکاری اپلیکیشن های بانکی تلفن همراه ازجمله شیوه‌های نوین پرداخت کمک‌ها است.