عملیات اجرایی فاز اول عملیات لوله گذاری خط انتقال چاه‌های شهرستان میبد با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش‌ نارین‌خبر، در مراسمی با حضور آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و امام جمعه میبد، سیدجلیل میرمحمدی نماینده منتخب مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فاتحی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد، حسین فلاح فرماندار میبد و جمعی از مسولان عملیات لوله گذاری خط انتقال چاه‌های شهرستان میبد آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در این مراسم گفت: برای تامین آب باکیفیت شهرستان میبد ۷ حلقه چاه حفر شده است تا در مواقع مصرف زیاد این چاه‌ها در مدار بهره برداری قرار گیرند.

فاتحی با بیان اینکه برای کل این پروژ‌ها ۲۵ میلیارد تومان تخصیص یافته است افزود: این پروژه ۱۵ کیلومتر خط انتقال و تجهیز ۷ حلقه چاه است که خوشبختانه ۳ کیلومتر خط انتقال و تجهیز ۳ حلقه چاه با ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی امسال در دستورکار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: دوشبکه‌ای نمودن آب شرب و بهداشت روستا‌های بیده و حسن آباد، پروژه دیگری است که با همیاری شرکت آب و فاضلاب و دهیاری روستا‌ها داشتند.

فاتحی ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها با ۳ کیلومترخط انتقال آغاز شده است تا بتوانیم در تابستان سال جاری با دو شبکه‌ای نمودن آب این دو روستا، مشکل تامین آب شرب را در بیده و حسن آباد حل کنیم.