فرمانده انتظامی استان یزد از کشف یک فقره زمین‌خواری 420 میلیارد ریالی و دستگیری 9 نفر از عاملان این موضوع در یزد خبر داد.

به گزارش نارین‌خبر، سردار عباسعلی بهدانی‌فرد ضمن ارائه گزارش کشف یک فقره زمین‌خواری ۴۲۰ میلیارد ریالی و دستگیری ۹ نفر از عاملان این موضوع در یزد، اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام کار اطلاعاتی از تصرف اراضی دولتی در بلوار جمهوری شهر یزد مطلع و بررسی موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قراردادند.

فرمانده انتظامی استان یزد افزود: در بررسی‌های فنی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد، زمین‌خواران با اقدامات غیرقانونی خود ۱۴ هزار مترمربع از اراضی دولتی را به تصرف خود درآورده‌اند.

بهدانی فرد تصریح کرد: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضائی ۹ نفر از عاملان زمین‌خواری را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه متهمان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اعتراف متهمان به این زمین‌خواری، افزود: کارشناسان ارزش این اراضی ملی را که از تصرف زمین‌خواران رفع شد، ۴۲۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفظ بیت‌المال و اراضی ملی از دست متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و با متخلفان برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد.