نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوزه برخورد با آسیب‌های فضای مجازی اقدامات، شعاری است و در این زمینه کرامت خانواده‌ها حفظ نمی‌شود.

به گزارش نارین‌خبر، سیدجلیل میرمحمدی‌میبدی صبح امروز (یکشنبه، ۲۵ خرداد۹۹) در جریان گزارش وزیر ارشاد در نشست علنی امروز مجلس گفت: مشکل جدی که ما امروز در سطح کشور با آن مواجه هستیم عدم حمایت جدی از نهادهای مردمی است که در فعالیت‌های قرآنی مشغول به کار هستند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اظهار داشت: ‌متاسفانه برنامه مدون و خوبی برای حمایت از این فعالیت‌ها وجود ندارد  به گونه‌ای که این نهادهای مردمی برای فعالیت‌های حداقلی خود با مشکلات بسیار ساده در حوزه اعتباری مواجه هستند.

وی افزود: درخواست ما این است که برای رفع این مشکل به طور جد اقداماتی صورت گیرد.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی فضای مجازی لجام گسیخته‌ای است که امروز خانواده‌ها را مورد حمله خود قرار داده و ضرورت دارد یک تدبیر اساسی برای این موضوع اندیشیده شود و رفع این مشکل از جانب مسئولان مربوطه جنبه شعاری دارد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اظهار داشت: در این ماجرا نه کرامت خانواده‌ها حفظ می‌شود و نه جوانان محفوظ می‌مانند. شرایط ویژه‌ای که برای این موضوع وجود دارد متاسفانه نگران کننده است و همه دلسوزان نظام هم برای این قصه جدا نگران هستند.

وی افزود: موضوع بعد عدم هماهنگی و هم افزایی بین نهادهایی است که متولی فرهنگ در کشور هستند. متاسفانه هر کسی راه خود را می‌رود و این باعث شده خروجی کار در حوزه فرهنگ خروجی مناسبی نباشد.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: در مورد جمعیت ومسائل جمعیتی که بارها رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشتند متاسفانه برنامه مدونی که خروجی مناسبی در این زمینه داشته باشد از مسئولان امر دیده نمی‌شود و شرایط به گونه‌ای است که همه در این زمینه احساس خطر می‌کنند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اظهار داشت: در حوزه سرانه کتابخوانی و سرانه کتابخانه‌ها در کشور شرایط مساعدی وجود ندارد؛ باید برای کتابداران به طور ویژه نگاه خاصی وجود داشته باشد تا این قشر هم بتواند با انگیزه کار خود را انجام دهد.