معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: هر شهروند یزدی به‌صورت میانگین روزانه 24 تومان صدقه پرداخت می‌کند.

به گزارش نارین‌خبر، غلامرضا مشعل‌چی بابیان اینکه ۱۳۸ هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح استان یزد نصب و توزیع‌شده است، گفت: نیکوکاران یزدی سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۳۱ میلیون تومان صدقه دادند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به نحوه هزینه کرد صدقه در سال ۹۸ گفت: ۳۳ درصد از صدقه جمع‌آوری‌شده برای کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، ۴۵ درصد در بخش حمایت و سلامت خانواده همچون کمک به ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و وام ضروری و کمک موردی به نیازمندان، ۱۱ درصد برای ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان و برگزاری اردوهای آموزشی و زیارتی مددجویان تحت حمایت،۱۰ درصد در خصوص تعامل با خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری، و یک درصد نیز برای ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاریابی مددجویان هزینه شد.

مشعل چی با اشاره به اینکه صدقه اهدایی در همان محل جمع‌آوری‌شده برای رفع نیاز محرومان و مددجویان منطقه هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان از این کمک‌ها برای انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سازمانی استفاده نمی‌شود، یادآور شد: کمیته امداد رویکرد کاهش صندوق‌های صدقه و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی برای پرداخت صدقه و انفاق غیرحضوری را دنبال می‌کند.

وی یادآور شد: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری#۰۳۵*۸۸۷۷* و یا ارسال پیامک عدد یک به ۸۸۷۷ با سهولت صدقه روزانه را پرداخت کنند.

هم‌اکنون ۲۵ هزار و ۱۲۷ خانوار با جمعیت ۴۷ هزار نفر از خدمات حمایتی کمیته امداد استان یزد استفاده می‌کنند.