دادستان عمومي و انقلاب ميبد گفت: در راستاي ساماندهي و نظارت بر بنگاه‌هاي املاك سطح شهرستان تعداد ١٦ بنگاه متخلف شناسايي و پلمپ گرديد.

علی باقرپور با اعلام این خبر به نارین‌خبر اظهار داشت: به جهت کنترل و پیشگیری از افزایش قیمت‌ها در حوزه مسکن و املاک پس از انجام تحقیقات اطلاعاتی با همکاری اعضا محترم شورای تامین تعداد ١٠٨ واحد بنگاهی شناسایی و موضوع بازرسی از بنگاه‌ها در دستور کار دستگاه قضایی شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به کمک مامورین اطلاعاتی و انتظامی در حمایت از این طرح، بیان داشت: تعداد ١۶ بنگاه در این بررسی‌ها، فاقد مجوز و متخلف شناسایی شده و پلمپ گردید.

وی تصریح کرد: با حضور همکاران قضایی و کارکنان دادگستری و ضابطین بازرسی، تعدادی از بنگاه‌ها نیز در محورهای نحوه قیمت‌گذاری، تنظیم قرارداد و شروط آن و دیگر مسائل در این زمینه بازرسی شدند که به برخی از این بنگاه‌ها نیز تذکراتی داده شد.

دادستان میبد افزود: برخی که بعنوان دلال و واسطه‌گری سعی در بالابردن قیمت‌ها در برخی مناطق شهرستان میبد داشتند نیز شناسایی شده و موضوع احضار و تحقیق از انها و برخورد قانونی در دستور کار دادستانی قرار گرفته است.

علی باقرپور با اشاره به قدردانی از برخی از بنگاه ها در این بازرسی‌ها به علت رعایت قوانین و مقررات، گفت: از انجا که همچنان موضوع رصد و بررسی فعالیت بنگاه‌ها در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد نیاز مبرم به همکاری مردم در شناسایی متخلفین و سودجویان وجود دارد از این جهت شماره تماس ٠٩٠٣٨٠۵٢۴٢٢ جهت اعلام پیامکی و یا در فضای مجازی از طریق اپلیکیشن‌های ایتا و واتساپ اعلام می‌گردد.