فرمانده قرارگاه مواسات بافق گفت: در دومین مرحله رزمایش همدلی و تحقق منویات مقام معظم رهبری، یکهزار بسته معیشتی حاوی هشت قلم کالای اساسی و بهداشتی در هفته منتهی به جمعه آخر مرداد ماه ۹۹ بین نیازمندان و افراد متضرر از ویروس کرونا در این شهرستان توزیع شد.

به گزارش نارین‌خبر، حجت الاسلام سیدجوادسلیمانی روز شنبه با اشاره به اینکه پس از فرمان مقام معظم رهبری کمک‌های معیشتی منسجم‌تر جمع آوری و بین نیازمندان توزیع می شود، در گفت و گو با رسانه‌ها گفت: در چارچوب کمک‌های مومنانه بسته‌ها شامل برنج،حبوبات روغن‌خوراکی، گوشت مرغ، ماکارونی، رب گوجه فرنگی، لوازم بهداشتی و سویاست که با همکاری بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) با محوریت مساجد در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

وی ضمن تشکر از خیران، قیمت هر بسته معیشتی را ۳۸۰ هزار تومان اعلام کرد و یادآور شد: در این رابطه ۳۸۰ میلیون تومان کالاهای اساسی و بهداشتی از سوی خیران با همکاری نیروهای بسیج تهیه و در اختیار  نیازمندان زیرپوشش نهادهای حمایتی و دیگر افراد واجد شرایط قرار گرفت.

امام جمعه بافق ادامه داد: همچنین مردم و خیران می‌توانند نذورات ماه محرم را درچارچوب رزمایش مومنانه اهدا کنند.

در مرحله دوم رزمایش مواسات نیز  ۳۱۳ بسته مواد غذایی همراه با میوه و بسته‌های بهداشتی به ارزش هر بسته ۲۵۰ هزارتومان (۶ میلیون و ۸۲۵ تومان) و نیز ۱۵۰ کیسه برنج و ۳۰۰ عدد روغن به ارزش ۱۹ میلیون تومان با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران -بافق به مددجویان مستمری بگیر تحویل شد.

همچنین با کمک خیران  ۱۰ تن میوه هفته  گذشته به ارزش افزون بر ۱۰۰ میلیون تومان تهیه و در اختیار  مددجویان کمیته امداد شهرستان قرار گرفت.

هم اکنون یک هزار و ۳۳۶ نفر شامل ۵۶۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد بافق هستند که ۳۵۷ نفر آنها در مدارس و دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.