استاندار یزد گفت: هم اکنون عملیات اجرایی بسیاری از طرح‌های عمرانی نیمه تمام استان در حال اجراست و با توجه به افق بسیار خوبی هم که در این عرصه وجود دارد، پیش بینی می شود، بیشتر آنها قبل پایان کار دولت دوازدهم تکمیل و بهره برداری شود.

به گزارش نارین‌خبر، محمدعلی طالبی روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد از طرح های عمرانی با عنوان زیربنایی یادکرد و گفت: این طرح ها پس از بهره‌برداری نقش مهمی در پیشرفت و توسعه استان دارد.

وی اظهار کرد: اتفاق خوبی هم در بخش اولویت‌های استان در حوزه آب، اقتصاد دانش بنیان و محیط زیست رخ داده است، امیدواریم این روند همچنان تداوم پیدا کند.

طالبی با بیان اینکه رشد سرمایه گذاری و صدور مجوز در استان در دولت تدبیر و امید افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، تصریح کرد: یزد رتبه نخست شاخص امنیت سرمایه گذاری را در کشور کسب کرده است.

به گفته استاندار یزد با مجموعه اقدام های انجام شده آمار بیکاران استان در بهار امسال نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری دارد، امیدواریم باکارهای انجام شده رتبه اول میزان کاهش بیکاری را در آینده نزدیک کسب کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مطالبه‌ تخصیص اعتبار از محل ۱۰ درصد صرفه جویی طرح های تعادل بخشی به شهرستان‌های استان گفت: این موضوع یک مطالبه جدی است ،امیدواریم وزارت نیرو در این زمینه اقدام لازم را انجام دهد.

طالبی ضمن قدردانی از وزیر نیرو در مورد تأمین منابع مالی خط دوم انتقال آب به یزد که دستور آن در وزارت نیرو صادر شده است، افزود: افزایش سهم استان از خلیج فارس از ۲۰ میلیون به ۴۰ میلیون مترمکعب نیز مطرح است اگر این امر اتفاق بیفتد، برای مدیریت آب تصمیم های خوبی خواهیم گرفت.

وزیر نیرو یکشنبه شب وارد یزد شد و در نشست اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد و در آیین بهره برداری همزمان از ۱۳ طرح  صنعت آب و برق هم حضور یافت.

همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد در نشست یادشده با اشاره به یک‌هزار طرح نیمه تمام صنعتی و معدنی در استان گفت: ۶ مورد این طرح‌ها در اولویت تکمیل قرار دارد.

محمدرضا علمدار یزدی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها به طور عمده به لحاظ تأمین زیرساخت‌های برق، آب و گاز دچار مشکل است، امیدواریم با مساعدت وزیر نیرو، مشکلات این طرح‌ها رفع و مقدمات بهره برداری از آنها فراهم شود.

همچنین یازدهم شهریور ماه جاری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفته بود که زمستان سال ۹۸ نرخ بیکاری در استان ۱۳.۲ درصد بود که این رقم در بهار سال جاری به ۱۱.۴ درصد رسید و هم اکنون به ۷.۶ درصد کاهش یافته است.

عماد تشکری در آستانه هفته تعاون (۱۳ تا ۱۹ شهریور)  در جمع خبرنگاران افزود: این موفقیت حاصل تلاش مجموعه دولت برای کاهش آمار بیکاری در استان و بهره‌برداری از واحدهای تولیدی جدید و یا تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شهرستان‌های مختلف است.

وی همچنین تاکید کرد: هرچند ممکن است شیوع ویروس کرونا در کاهش آمار بیکاران مؤثر باشد و بخشی از افراد جویای کار، درخواستی در زمینه شغل مطرح نکرده باشند، اما علت کاهش آماری بیکاری در واقع برنامه ریزی دولت برای ایجاد اشتغال جدید و کمک به تثبیت شغل های موجود است.