نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای اجرای خط دوم انتقال آب به یزد، از موافقت وزیر نیرو برای تامین منابع مالی این طرح از محل پیش خرید برق خبر داد.

به گزارش نارین‌خبر، محمدصالح جوکار با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو اظهار داشت: در این دیدار بر اینکه مهمترین مشکل استان یزد بحث کمبود آب و ضرورت تأمین منابع پایدار آب برای استان است تاکید شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر اجرای خط دوم آب‌رسانی به استان یزد به دلیل عدم کفایت منابع به کندی پیش می‌رود.

وی با اشاره به مسائل مطرح شده با وزیر نیرو افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی مقرر شده بود شرکت آب نیرو موضوع تأمین منابع مالی را به انجام رساند که تاکنون توفیق چندانی در این امر نداشته است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیراً در چهارچوب تفاهم‌نامه‌ای که بین استانداری یزد و شرکت آب نیرو و قرارگاه خاتم الانبیا مبادله شده، توافق صورت گرفته که شرکت آب نیرو بر اساس یک مدل مالی، ساز و کار تأمین منابع مالی این پروژه را مشخص کرده و بر همین اساس سهم مالی استان هم شفاف شود.

جوکار ادامه داد: همچنین در این نشست درخواست شد که با تشکیل کارگروهی به ریاست وزیر نیرو یا معاون آب و آبفای وزارت نیرو موضوع پیگیری شده و به سرانجام برسد.

وی ادامه داد: در این نشست وزیر نیرو با تأیید ضرورت تأمین منابع پایدار آب برای استان یزد، دستورات لازم در ارتباط با ساز و کار تأمین منابع مالی لازم در این رابطه را اعلام کرد.

جوکار گفت: بر این اساس وزیر نیرو در دستور مکتوب به معاونان خود تاکید کرد که حداکثر تا پایان شهریور امسال، با استفاده از مکانیزم پیش خرید برق نیروگاه، کمک لازم به تسریع در اجرای این پروژه انجام و نتیجه موضوع را اعلام کنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: با کسب این مجوز از وزیر نیرو، مراحل اجرایی پروژه انتقال آب به استان یزد با سرعت هرچه بیشتر دنبال می‌شود.

جوکار عنوان کرد: ماه گذشته هم با توجه به ضرورت بررسی موضوع، پیگیری‌های لازم برای حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) انجام شد و با حضور فرمانده این قرارگاه در یزد، این موضوع به صورت ویژه بررسی و نتایج بسیار خوبی حاصل شد.