معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی در هفته گذشته ۴۷۹ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان یزد بستری شدند، گفت: متأسفانه در حال حاضر فقط ۴۰ درصد مردم یزد ماسک می‌زنند و این مهمترین عامل افزایش شیوع کروناست.

به گزارش نارین، دکتر محمود نوری‌شادکام در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در یزد، با اشاره به افزایش شیوع کرونا در این استان، اظهار کرد: متأسفانه هفته گذشته تعداد بیماران بستری شده کرونایی در بیمارستان‌های استان یزد به حداکثر رسیده است.

وی افزود: در هفته گذشته ۴۷۹ نفر بیماران جدید کرونایی در استان یزد بستری شدند و این تعداد ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی با بیان این‌که تاکنون نیمی از بیماران کرونایی منتقل شده به بخش آی سی یو، به دلیل شدت ابتلا فوت کرده‌اند، گفت: اگر شهروندان از امروز رعایت جدی دستور العمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را در اولویت اجرای خود قرار دهند تا دوهفته آینده شاهد کاهش آمار مبتلایان کرونایی در یزد خواهیم بود.

نوری‌شادکام تأثیرگذاری محدودیت‌های کرونایی را در گرو رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان دانست و تصریح کرد: متأسفانه تا ۱۴ روز آینده آمار مبتلایان بیماران کرونایی در استان یزد صعودی است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر فقط ۴۰ درصد مردم ماسک می‌زنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان‌های استان یزد کامل شده و کاهش آن مستلزم همراهی جدی و مستمر شهروندان است.

معاون علوم پزشکی یزد در پایان ابتلای تعداد زیادی از کادر درمان به کویید ۱۹ را از دیگر دغدغه‌های موجود در حوزه مدیریت شیوع کرونا در استان دانست و گفت: تنها راه مقابله با شیوع کرونا همراهی مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.