عضو ستاد ملی کرونا در کشور گفت: هرچند مردم و خیرین شهرستان میبد بخشی از کمبودها را در این زمینه تأمین کرده‌اند، اما دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم باید هرچه سریع‌تر نسبت به تأمین سایر کمبودها اقدام و به وظایف خود عمل کند.

به گزارش نارین‌خبر، نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان میبد با حضور آیت‌الله اعرافی امام جمعه میبد، دکتر سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی، حسین فلاح فرماندار میبد و برخی مسئولان حوزه بهداشت و درمان این شهرستان در بیت امام جمعه میبد برگزار شد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در این نشست با تشریح شرایط بحرانی شهرستان میبد و آمار رو به رشد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان گفت: هرچند مردم و خیرین شهرستان میبد بخشی از کمبودها را در این زمینه تأمین کرده‌اند، اما دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی هم باید هرچه سریع‌تر نسبت به تأمین سایر کمبودها اقدام و به وظایف خود عمل کند.

امام‌جمعه میبد افزود: در جلسه ستاد ملی کرونا که شنبه در تهران برگزار می‌شود مسائل و مشکلات استان یزد را که با بحران کم‌سابقه کرونا مواجه و در خدمات‌دهی به بیماران با کمبودهای جدی اکسیژن مواجه است را مطرح خواهم کرد.

وی گفت: سپاه و بسیج هم باید با تشکیل قرارگاه با مشارکت پایگاه‌ها و هماهنگی شبکه بهداشت در کاهش این بیماری منحوس تلاش کند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: همه دستگاه‌ها، اصناف، دستگاه قضا و صنایع باید نهایت همکاری را در قطع زنجیره کرونا طبق مصوبات ستاد ملی کرونای شهرستان و استان داشته باشند.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال یکی از اولویت‌ها در شهرستان میبد بخش سلامت است و پنج پروژه در بیمارستان میبد ازجمله ساختمان مسکن پزشکان، فاز یک توسعه، فاز دوم، اورژانس، کلینیک در حال احداث است که انتظار داریم نگاه ویژه در اتمام این پروژه‌ها تا دهه فجر داشته باشند.