«باغ گودالوگ» قصه نیست. یک باغ قدیمی و رها شده در بافت تاریخی میبد است که برای خود ماجراهایی دارد.

به گزارش خبرنگار نارین، قصه «باغ گودالوگ» را از کودکی شنیده‌ایم، وقتی که مادربزرگ‌ها برای سرگرم کردن کودکان خود و به جایی لالایی برای آنها قصه باغ گودالوگ می‌خواندند.

اما «باغ گودالوگ» قصه نیست. یک باغ قدیمی و رها شده در بافت تاریخی میبد است. باغی که برای خود ماجراهایی دارد و سالهاست به معضلی برای اهالی محله میبدبالا تبدیل شده است.

این باغ طی سالهای اخیر به زباله‌دانی تبدیل شده بود و مدت زمان زیادی است که برای اهالی محل نیز خطرآفرین شده و هر لحظه ممکن است سقوط فرد یا وسیله نقلیه‌ای را در آن شاهد باشیم.

رها شدن طولانی مدت «باغ گودالوگ» در محله میبد بالا بصورت گودبرداری‌شده و بی توجهی مسئولان به مطالبه مردم جهت محصور شدن آن دیگر خنده‌دار شده و در حالی که نماینده مجلس چهار نوبت هر بار شخصا به همراه مسئولانی از اداره میراث فرهنگی، شهرداری میبد، پایگاه پژوهشی و اهالی محل به این مکان مراجعه کرده و خواستار حل مشکل شده است، اما تا به امروز هیچ اقدامی جهت حل این مساله انجام نشده است.

جالب است بدانید که پیگیری‌های مکرر در این زمینه راه به جایی نبرده و این ماجرا بیشتر به قصه‌ی خنده‌داری برای سرگرم کردن مردم تبدیل شده است.