مدیر حوزه‌های علمیه طی بیانیه‌ای نسبت به برخی ساده‌لوحی‌ها و گستاخی‌ها نسبت به مقام معظم ولایت ابراز انزجار و بیعت مجدد حوزویان با امام خامنه‌ای را اعلام کرد.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از میبد آدینه، متن بیانیه  آیت‌الله علیرضا اعرافی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حوزه‌های علمیه بر سر عهد و پیمان خود با اسلام عزیز و انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب و مراجع عظام و مردم شریف استوار ایستاده‌اند و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهند ورزید و راه پرافتخار انقلاب اسلامی را خواهند پیمود.

رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی مدظله‌العالی پرچم برافراشته اسلام و انقلاب اسلامی‌اند که به فضل الهی در کوران حوادث، بحران‌ها و فتنه‌ها امت اسلامی و ملت بیدار ایران و نظام اسلامی را هدایت کرده‌اند و این راهبری و هدایتگری دستاوردهای بزرگی را برای ایران و انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است.
اقتدار نظام اسلامی و استقلال و عزت و سرافرازی میهن اسلامی و درخشش گفتمان مقاومت در منطقه و جهان و درهم شکستن تروریسم منطقه‌ای و بین‌المللی و پیشرفت‌های علمی و دیگر شاخص‌های رشد و تعالی کشور و شکل‌گیری محور مقاومت نمادهایی از تدابیر و هدایت‌های معظم له و ایثار و فداکاری و تاب‌آوری ملت بزرگ ایران است.

گستاخی در برابر این نماد دین و ملت و نادیده انگاری این پارسایی و هدایت از هیچ‌کس پذیرفته نیست و به قاطعانه‌ترین شکل محکوم و مطرود است و از نگاه ملت بیدار ایران و امت اسلام و حوزه‌های علمیه، دفاع از کیان امامت امت و ولایت‌فقیه وظیفه همگانی و شرط موفقیت‌های بیشتر است.
آنچه بر زشتی این‌گونه هتاکی‌ها می‌افزاید درآمیختن این تهمت‌های ناروا با دفاع از مجرمان و تهدیدکنندگان امنیت ملی و فتنه انگیزان و وابستگان به سازمان‌های جاسوسی بیگانگان و جفا در حق ملت بزرگ ایران است.

 حوزه علمیه قم و دیگر حوزه‌های علمیه و طلاب و استادان حوزه‌های علمیه و همه حوزویان و روحانیت و نهادهای حوزوی و علمی پیمان خود را با رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و بزرگان دین تجدید و از برخی ساده‌لوحی‌ها و گستاخی‌های دشمن پسند اخیر اعلام برائت و حرمت‌شکنان بی‌انصاف را به بازگشت به دامن انقلاب و مردم و ارزش‌های اخلاقی و توبه در پیشگاه خداوند متعال فرامی‌خوانند و مسوؤلان محترم را به پیروی از رهبری معظم و اهتمام به انجام وظایف خود و اوامر رهبری و گره‌گشایی از کار مردم شریف و پیگیری مسائل سفارش می‌کنند.

علی‌رضا اعرافی     مدیر حوزه‌های علمیه    ۲۸ آذر ۹۹