امام جمعه میبد اظهار امیدواری کرد طی پنج سال آینده در شهرستان میبد فاصله سنی ده تا پنجاه سال در سواد به صفر برسد.

به گزارش نارین‌خبر، آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای آموزش و پرورش میبد ضمن قدردانی از زحمات دبیران، معلمان و مدیران و همه کسانی که با آموزش و پرورش در شرایط کرونایی سخت، همراهی و همکاری داشتند، اظهار داشت: باید از استان یزد و برخی شهر‌هایی که در سواد آموزی پیشگام اند، بصورت ویژه تشکر کرد.

عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تا قبل از انقلاب سطح سواد پایینتر از ۴۰ درصد و درمیان دختر‌ها ۳۰ درصد و در روستا‌ها ۲۰ درصد بود، افزود:امروز به برکت نهضت سواد آموزی این آمار در کشور به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

وی، پوشش صدرصدی آموزش و پرورش را یک سیاست و راهبرد برای همه دستگاه‌ها و جامعه خواند و گفت:هیچ عذری از هیچ دستگاه را نمی‌پذیریم و یک قدم هم نباید در سواد آموزی چه معلول، چه مهاجر، اتباع و چه آن‌هایی که مشکل مالی دارند عقب بنشینید.

اعرافی تصریح کرد:باید تلاش شود پنج سال آینده، فاصله سنی ده تا پنجاه سال به صفر برسد.

امام جمعه میبد تحقق سند تحول آموزش و پرورش را هم مهم خواند و بر اجرای برش شهرستانی آن تاکید کرد و گفت: هیچ دستگاهی و اداره ایی نمی‌تواند بگوید نسبتی با آموزش وپرورش ندارم و هراداره دربرابرآموزش و پرورش دارای تکلیف است و باید گزارش خود را برای امسال و سال آینده به آموزش و پرورش ارائه کنند.

رئیس شورای آموزش و پرورش میبد بر آینده نگری از لحاظ ظرفیت‌های زیرساختی و زمین برای آموزش و پرورش است تاکید کرد و گفت:با توجه به رشد جمعیت و برای اینکه نیاز آموزش و پرورش به زمین حل شود، باید برنامه داشت.

اعرافی با اشاره به آمادگی حوزه علمیه در در دانش افزایی معلمان و خانواده‌ها و فراگیران افزود: آماده ایم نگاه جامع تری به مساله خانواده و سبک زندگی داشته باشیم.

وی، تامین زیرساخت‌های سخت افزار آموزش مجازی را هم مورد توجه قرارداد و افزود:دفتر می‌تواند تا سقف خرید صد تبلت درقالب قرض به آموزش و پرورش کمک کند تا دانش آموزی از زیرساخت سخت افزاری محروم نباشد.

مدیرحوزه‌های علمیه کشور در پایان تاکید کرد: باید با ابتکار و خلاقیت روش‌های جدید کاری کنید، آموزش وپرورش کمترین لطمه را از غیرحضوری بودن ببیند.