معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: خوشبختانه وضعیت استان یزد نسبت به ماه گذشته بهبود یافته و از بحران موج سوم عبور کردیم اما مردم یزد در نظر داشته باشند که شرایط هنوز عادی نیست.

به گزارش نارین‌خبر، محمود نوری شادکام در گفتگو با مهر ضمن اشاره به اینکه آمار فوتی‌های یزد در ماه گذشته به روزی ۲۰ نفر نیز رسید، اظهار داشت: از دو هفته پیش چند روز بدون فوتی کرونایی در یزد داشتیم که این آمار بسیار امیدوارکننده بود و امیدواریم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، این شرایط استمرار پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه کرونا همچنان در کمین است و نباید گمان کرد که این بیماری به پایان رسیده، افزود: به طور قطع در صورت غفلت و عادی انگاری شرایط، بار دیگر شاهد افزایش ابتلا و مرگ و میر در استان یزد خواهیم بود.

نوری شادکام با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۶۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد، ۵۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.

وی تاکید کرد: در صورتی که مردم به دورهمی و عادی انگاری اوضاع بپردازند، به زودی شاهد خیز مجدد کووید ۱۹ در استان خواهیم بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از مردم خواست: ضمن رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، از دورهمی‌ها همچنان پرهیز کنند.