خطیب جمعه میبد گفت: آنچه امروز بر سر ترامپ تروریست و سفاک و جنایتکار آمد همان اراده الهی و انتقام خداوند عالم است که در حال رقم خوردن است.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد با اشاره به اتفاقات اخیر امریکا و حمله به کنگره امریکا و شورش درون جامعه این کشور گفتند: این اتفاقی بود که دست قدرت خدا بر سر یک جنایتکار سفاک و بی‌رحم آورد.

وی، ترامپ را نماد جریان استکباری هیئت حاکمه امریکا در قالب نماد عریان و بدون بزک خواندند و گفتند: ترامپ حقیقت روح سیطره جو و سلطه‌طلب هیئت حاکمه امریکا را که برخی پنهان می‌کردند با درنده‌خویی ابراز کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: ترامپ اولین تروریست و تروریست پرور عالم بود که حاج قاسم سلیمانی مجاهد بزرگی که کمر تروریزم بین‌المللی و تندرو دینی را در منطقه شکست به شهادت رساند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه ترامپ با شعار اقتصاد آمد اما اقتصاد امریکا را چندان درست نکرد تصریح کردند: اما اقتصاد کشورهای زیادی را فروریخت و زشت‌ترین تحریم‌های عالم بر ایران و محور مقاومت و جامعه بشری تحمیل کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: این موجود سفاک، خباثت آلوده‌ترین تحریم‌های ضد انسانی و تاریخ بشر را در ایام کرونا و عرصه‌های گوناگون بر جامعه بشری ایران و کشورهای دیگر رقم زد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه ترامپ نماد پررویی و بی‌حیایی در عالم و میان حاکمان بشر بود اظهار داشتند: ترامپ پیمان‌شکن‌ترین پیمان‌شکنان عالم به شمار می‌آید که از پیمان‌های جامعه بشری و کنوانسیون‌های مختلفی که خود اروپایی‌ها و غربی‌ها ساخته بودند را زیر پا گذاشت.

امام‌جمعه میبد با اشاره جنایت‌های خونین امریکا در یمن، فلسطین، سوریه عراق و دیگر نقاط دنیا در دوره ترامپ گفتند: مع الاسف در یکصد سال، صد جنگ را آمریکایی‌ها برافروختند و بارها دولت‌های مستقل و ملت‌های آزاد جهان را مورد هجمه قرار دادند و ترامپ در نوک این بی‌حیایی و سفاکی و خونریزی قرار گرفت.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: علاوه بر اینها ترامپ در درون امریکا هم خیلی از جنایت‌ها را علیه اقلیت‌های دینی، نژادی و سیاه‌پوستان انجام داد که منشاء حوادث سنگین و شورش‌های چند ماه امریکا در این ماه‌های اخیر شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه ترامپ امنیت خود امریکا را به هم زد افزودند: ترامپ، باطن پست حاکمان امریکا را نشان داد، اقتصاد امریکا را درست نکرد و در کرونا هم بدترین الگوی مواجه با کرونا را نشان داد و مدت‌ها باکمال پررویی در مقابل همه منطق علمی و دانش بشری ایستاد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند: وقتی هم که خطر را حس کرد در فرودگاه‌های دنیا دست به دزدی زدند و ماسک‌های حتی کشورهای متحد خودشان را به سرقت بردند و ذخایر علمی و پزشکی‌شان را از دنیا دریغ داشتند که این حقیقت ترامپ و حاکمان امریکاست.

آرزوهای ترامپ

آیت‌الله اعرافی در پایان ترامپ به آرزوهای دست‌نیافتنی این حاکم جنایتکار امریکا اشاره کردند و گفتند: ترامپ چند آرزو داشت.

امام‌جمعه میبد گفتند: آرزوی اول ترامپ این بود که یک اقتصاد قوی و پویای و پیشرفته‌تری برای امریکا به وجود بیاورد اما دست خدا عجز و ناتوانی او و حاکمان قلدر امریکا را رو کرد و این آرزو را به گور برد.

خطیب جمعه میبد افزودند: آرزوی دیگر ترامپ دور دیگری از ریاست جمهوری بود که باز این مفتضحانه به کنار زده شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: آرزوی دیگر او با به شهادت رساندن حاج قاسم ضربه کاری به محور مقاومت در منطقه بود که این آرزو را ترامپ و همه هیئت حاکمه امریکا به گور خواهد برد، چراکه امروز مقاومت از هرروز دیگر قوی‌تر است و اسرائیل از هرروز دیگر در محاصره بیشتر است و به یاری خدا خواب محاصره محور مقاومت هرگز تعبیر نخواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تضعیف چین و روسیه به‌عنوان رقیب و تسلیم امریکای جنوبی و امریکای لاتین در کنار مرزهای امریکا با حصارکشی و فشار را از دیگر آرزوهای ترامپ عنوان کردند و گفتند: این آرزوهای ترامپ هم تحقق نیافت.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه یکی از آرزوهای ترامپ این بود که با فشار تحریم از تهران برای وی زنگ بزنند و پیام تسلیم ملت ایران را دریافت کند خطاب به ترامپ گفتند: ترامپ ساقط شدی و این ملت بزرگ سختی کشید، رنج‌ها دید و دشواری‌های زیادی تحمل کرد اما آرزوی تسلیم ایران را به فضل خدا به گور خواهی برد و دیگران هم اگر این مسیر را بروند به گور خواهند برد.

درس‌های سرنوشت شوم ترامپ

اعرافی در ادامه به درس‌های سرنوشت شوم و فضاحت آمیز این رئیس‌جمهور امریکا اشاره کردند و گفتند: درس اول به خود حاکمان امریکاست که بدانند با فشار و قلدری ممکن است گام‌هایی را به جلو بردارید سختی هایی را به ملت‌های عالم تحمیل کنید اما بدانید بشر امروز تسلیم این زورگویی‌ها نخواهد شد.

امام‌جمعه میبد افزودند: شما باید به پیمان‌هایتان برگردید و منطق بین‌الملل و عقل را بپذیرید و اگر نپذیرید راهی می‌روید که کارتر و بوش و ترامپ داشتند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: درسی هم که به ما و دولت‌مردان ما می‌دهد این است که نباید اقتصاد و سیاستمان را به بیرون گره بزنیم و نباید به بیگانگان اعتماد کنیم و باید باعقل و حکمت عمل کنیم.

ایشان افزودند: باید برپای خود بایستیم به توان ملت اعتماد کنیم و از بیگانگان دل بکنیم و اگر این راه را برویم حتماً پیروزی‌های بزرگ هم به دست خواهد آمد.

امام‌جمعه میبد با اشاره به حرف‌های مضحک عده‌ای نادان و پستی که دل به ترامپ بستند و این روزها حرف‌های مسخره هم می‌زنند گفتند: آنچه برای ما درس‌آموز است، این است که نباید به برون دل بست بلکه باید به قدرت ملت فکر کرد، بر ملت تکیه کرد چراکه همه اقتدار و پیروزی ما در عرصه‌های علم و دانش و فناوری و اقتصاد به این ملت بازمی‌گردد که نیاز به اعتماد و شناخت دارد.

آغاز بهمن ماه و برنامه‌های دهه مبارک فجر

امام‌جمعه میبد در آستانه آغاز بهمن و برنامه‌های دهه مبارک فجر بر رعایت همه ضوابط و شیوه‌نامه‌ها در گرامی داشت سالگرد انقلاب اسلامی و بزرگداشت شهدای گران‌قدر و اهتمام و همکاری تأکید کردند.

آیت‌الله اعرافی ضمن تقدیر از تلاش‌های مسئولین ادارات و خدمات آنها گفتند: در دو ماه باقی‌مانده و فرصت‌های پایانی برای تحقق برنامه‌های اداری و وظایف شما در ادارات مسئولیت‌های مختلف است و بر اساس اولویت‌هایی که در آغاز سال تعیین‌شده است و مسئولان بر آن توافق کردند انتظار می‌رود در این دو ماه با شتاب بیشتر برای گشودن گره از کارهای مردم و پیشبرد برنامه‌ها در اولویت ادارات و مخصوصاً در حمایت از بخش خصوصی و صنعت است تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از همه دست‌اندرکاران در مهار کرونا تصریح کردند: حضور مردم، گروه‌های جهادی و برنامه‌ریزی که مسئولان در استان داشتند در کاهش آلام مردم در این شرایط مؤثر بود.

ایشان افزودند: هم گروه‌های مردمی، جهادی بسیجی هم جریان‌های بهداشت و سلامت و سپاه سلامت و مسئولانی که حمایت کردند و برنامه‌ریزی کردند موج کرونا شکسته شد اما اگر هم کرونا تمام هم بشود آسیب‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پدید آورده است که روح همبستگی، همگرایی و کمک و مساعدت باید همچنان ادامه پیدا کند.