امام جمعه یزد با طرح این سوال که «آیا واقعا این عاقلانه است که کشوری از دشمن خود واکسن بخرد؟» گفت: از چنین دشمنی هیچ چیز بعید نیست و هر اقدامی ممکن است در قالب فروش واکسن انجام دهد.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد در مورد شائبه‌هایی که در مورد واکسن آمریکایی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند، تصریح کرد: این آمریکا همان آمریکایی است که ما را در همه زمینه‌ها تحریم کرده و مدام به فکر دشمنی با ماست، چطور ممکن است به ما واکسن بدهد.

امام جمعه یزد ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: حضرت زهرا(س) عصاره خلقت و مادر امت و مادر امامت بود و به وسیله او، انوار طیبه‌ای متولد می‌شوند که حجت خدا روی زمین هستند.

وی با اشاره به مقام و منزلت بالای حضرت زهرا(س) افزود: آن حضرت در تقویت اسلام و ولایت بود و ما نیز به عنوان پیروان ایشان، حکومت طاغوت را کنار زدیم و حکومت الهی را مستقر کردیم و این نشان از حرکت شیعیان علی(ع) در مسیر این بانوی بزرگوار است.

امام جمعه یزد با بیان این که انقلاب اسلامی توفیق قرارگیری در مسیر الهی و صراط مستقیم را به ما داده است، گفت: استکبار جهانی بعد از جنگ جهانی دوم تمام تلاش خود را کرده که کشورهای اسلامی در هیچ زمینه‌ای رشد نکنند و انقلاب ما خواسته دشمن در این باره را محقق نکرد.

وی با اشاره به اهمیت نقش ولایت در جامعه اسلامی تاکید کرد: ولایت همچون نخ تسبیح در جامعه عمل کرده و ملت را منظم و از تفرقه‌ها دور می‌کند و همه را در مسیر یاری دین خدا و نجات بندگان خدا از طاغوتیان زمان سوق می‌دهد.

خطیب جمعه یزد با تاکید بر شناخت دشمنان و هوشیاری و بصیرت نسبت به آن‌ها بیان کرد: باید فرقان داشته باشیم و بتوانیم دوست و دشمن و حق و باطل را از یکدیگر تشخیص دهیم.

وی تصریح کرد: بدانید که آمریکا دشمن است، نه تنها دشمن ما بلکه دشمن همان سعودی‌های گوش به فرمان نیز هست چرا که دشمنی او با اسلام است و نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.

ناصری با بیان این که رفع تحریم در این شرایط به معنای التماس کردن به دشمن است، گفت: آنچه ما امروز نیاز داریم، خنثی کردن تحریم‌هاست ضمن اینکه اگر دشمن تحریم‌ها را رفع کند، ۲۰ درصد مشکلات ما حل می‌شود اما اگر تحریم‌ها را خنثی کنیم و از توان خود برای رفع نیازهای کشور استفاده کنیم، ۸۰ درصد مشکلات کشور برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: در مسیر خنثی سازی باید به دنبال توسعه دانش بنیان و تقویت آن باشیم در حالی که در مسیر رفع تحریم‌ها، تمام نگاهمان به دشمنان است.

ناصری در مورد گران فروشی ها نیز اظهار داشت: گرانی در همه چیز مردم را به شدت آزار می دهد و قیمت گذاری‌ها منطقی نیست و مسئولان باید به این مهم رسیدگی کنند.

خطیب جمعه یزد در مورد مالیات نیز بیان کرد: مسئولان به آسیب دیدگان از کرونا توجه داشته باشند و نسبت به این موضوع مراعات حال مردم، کسبه و بازاریان را بکنند.