امام جمعه موقت میبد تصریح کرد: حقوق و عزت ملت ایران در برجام ضایع شد.

به گزارش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام حبیب‌لله غفوری در خطبه های نماز جمعه شهر میبد اظهار داشت: برکت استقامت و ایستادگی ملت ایران، شهدا، جانبازان، آزادگان سرافراز و رزمندگان اسلام در داخل و خارج و در عرصه مقاومت، بنیان‌های امریکا متزلزل شده و زمینه‌های فروپاشی و سقوط شیطان بزرگ فراهم آمده است.

تازیانه عذاب الهی بر پیکر شیطان بزرگ نواخته شد

خطیب جمعه میبد با اشاره به آیاتی از سوره قرآن که خداوند به چند قوم قوی و ثروتمند مبنی بر خدا تازیانه عذاب را بر آنها می‌نوازد گفت: خدا را شکر که این روزها صدای تازیانه‌های الهی که بر پیکر شیطان بزرگ نواخته می‌شود دیدیم و شنیدیم.

حجت‌الاسلام غفوری تصریح کرد: این سنت الهی است و فروپاشی استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی را خواهیم دید.

کاش کسانی که خوب حرف می‌زنند گوش برای شنیدن هم داشتند

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کرد: آنچه مایه تعجب است این است که در کشور ما در تغییر که در امریکا پیش‌آمده و شخص جنایت‌کاری رفته و جنایتکارتر از او آمده است که هردو از یک قماش‌اند هنوز هم نمی‌دانند که بیشترین تحریم‌ها زمانی علیه ما بسته شد که جو بایدن جنایتکار و مرموز معاون اوباما بود.

وی افزود: کاش این افراد که زبان برای حرف زدن دارند؛ کمی گوشی هم برای شنیدن داشتند که دو سه روز پیش وزیر خارجه دولت جدید امریکا در مجلس سنای امریکا گفت، ایران بزرگ‌ترین بانی تروریسم است و ما خواهان محدودیت‌های طولانی و قوی‌تریم و اگر ایران به توافق بازگردد ما هم برمی‌گردیم؛ مگر ایران از توافق خارج‌شده است که بازگردد.

حجت‌الاسلام غفوری ماهیت دولت امریکا را خاطرنشان کرد و افزود: آنها هنوز به‌طور کامل دولت را در دست نگرفته می‌گویند ما همراه با متحدانمان به‌عنوان سکویی برای توافق طولانی‌تر و قوی‌تر برای رسیدگی به مساله موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران استفاده خواهیم کرد.

امام‌جمعه موقت میبد با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها واقعاً هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند به دیوانگی و عربده‌کشی ترامپ جنایتکار اشاره کرد و گفت: ترامپ و نظام سیاسی امریکا که با به شهادت رساندن سردار دل‌ها و ابو مهدی المهندس جنایت بزرگی را مرتکب شدند بدانند؛ ملت ایران هم انتقام خون شهیدانش را از این جنایتکاران به‌سختی خواهد گرفت.

اگر برجام سرحال است چرا شروط رهبر معظم تحقق نیافت

وی در ادامه در پاسخ به عده‌ای که از تریبون این کشور استفاده می‌کنند و می‌گویند برجام سرحال است گفت: برجام به شروطی که رهبر معظم انقلاب تعیین کرده بودند پذیرفته شد اما هیچ‌کدام از آن شروط محقق نشد.

در برجام حقوق و عزت ملت پایمال شد

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه اساس برجام لغو تحریم‌ها بود که علاوه بر عدم لغو بلکه در دوره اوباما و ترامپ هزار و پانصد تحریم علیه ملت ایران وضع شد تصریح کرد: آن‌هایی که می‌گویند برجام پویا و سرحال است بیایند به مردم پاسخ دهند که چرا شروط رهبر معظم انقلاب در برجام تحقق نیافت و ما صد درصد تعهداتمان را اجرا کردیم و دشمنان ما صد درصد اجرا نکردند.

حجت‌الاسلام غفوری تصریح کرد: حقوق و عزت ملت ایران در برجام ضایع شد.

تحریم شکست‌خورده و ما از گردنه عبور کرده‌ایم

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه راه همان است که رهبر مجاهد و فقیه و بصیر ما مکرر فرموده‌اند و آن تکیه‌بر توان داخلی و استعدادهای بسیار خوب انسانی و منابع خدادادی خودمان است افزود: تحریم شکست‌خورده است و ما از گردنه عبور کرده و به نقطه‌ای رسیدیم که دیگر نمی‌توانند از طریق تحریم مشکلاتی به ملت ایران ایجاد کنند.

وی گفت: امروز دیگر بازگشت به سرخط اول منافع ملت را در معرض خطر قرار می‌دهد.

مسئولین در روزهای پایانی دولت، مسیر تعیین‌شده رهبر را ادامه دهند.

امام‌جمعه موقت میبد افزود: راه اصلی ایستادگی و استقامت است که هزینه‌اش به‌مراتب از هزینه سازش کمتر است چراکه ملت و کشور خودش صاحب علم و فناوری، سرمایه، تولید و صاحب استقلال در همه امور خواهد شد.

حجت‌الاسلام غفوری تصریح کرد: ما از مسئولین می‌خواهیم حداقل در روزهای پایان دولت، مسیر تعیین‌شده رهبر را ادامه دهند و با اعتماد به ملت و اتکا به سرمایه‌های داخلی، راه شهدا و استقامت و ایستادگی را در پیش گیرند چراکه یقین داریم در عرصه‌هایی که این ارزش‌ها را محور کار قرار دادیم این اتفاق افتاده است و پیروزی جامع و کامل ملت ایران در همه عرصه‌ها بر دشمن قطعی است.

ارز ۴٬۲۰۰ تومانی به جیب نورچشمی‌ها رفت

امام‌جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: با شکست تحریم‌ها فرصتی پیش‌آمده که مجلس بودجه ۱۴۰۰ را به نفع قشر ضعیف جامعه ببندد.

خطیب جمعه میبد افزود: انتظار است دولت در این عرصه با مجلس همراهی کند و آنچه درگذشته اتفاق افتاد و با اختصاص ارز ۴٬۲۰۰ تومانی به‌جای رسیدن کالای ارزان به دست مردم، فقط جیب نورچشمی‌ها و دلال‌ها پر شد و کسی هم پی گیری نکرد؛ این اتفاقات در سال ۱٬۴۰۰ نیافتد.

  • منبع خبر : میبدآدینه