دزدان مسلح که با حمله به یک طلافروشی در یزد مقداری طلا به سرقت برده بودند، در کمتر از یک هفته دستگیر شدند.

به گزارش نارین‌خبر، حدود ساعت۱۹:۱۰ یکشنبه گذشته، ۴سارق که صورتشان را پوشانده بودند و یکی از آنها یک قبضه سلاح گرم در دست داشت، وارد یک طلافروشی در یکی از کوچه‌های فرعی بلوار ۱۷شهریور یزد شدند و با تهدید صاحب طلافروشی شروع به جمع‌آوری طلاها کردند. این طلافروشی در محلی خلوت و بدون تجهیزات ایمنی فعالیت داشت و به‌نظر می‌رسید که سارقان از قبل آنجا را شناسایی و برای این سرقت انتخاب کرده بودند.

آنها ظرف چند دقیقه مقداری طلا سرقت کردند و پس از خروج از طلافروشی با سوءاستفاده از تاریکی هوا فراری شدند.

با فرار دزدان مسلح و گزارش ماجرا به پلیس، تیمی از کارآگاهان آگاهی یزد راهی محل سرقت شدند. خوشبختانه در جریان این سرقت به کسی آسیب نرسیده بود و بررسی‌های تخصصی برای یافتن ردی از دزدان آغاز شد.

به‌گفته  سردار عباسعلی بهدانی‌فرد، رئیس پلیس استان یزد، با اقدامات اطلاعاتی و تخصصی در کمتر از ۲۴ساعت، نخستین سرنخ‌ها از دزدان به‌دست آمد و هویت آنها شناسایی شد. تحقیقات نشان می‌داد که ۳نفر از سارقان به خوزستان گریخته‌اند، اما یکی از همدستان آنها در یزد حضور دارد. با شناسایی مخفیگاه‌های آنها، تیم‌های عملیاتی این محل‌ها را محاصره کردند و در چند عملیات همزمان موفق شدند ۳سارق را در شهرستان امیدیه خوزستان دستگیر و مقداری از طلاجات مسروقه را از آنها کشف کنند. همچنین چهارمین سارق نیز در یزد به دام افتاد که در بازرسی مخفیگاه او نیز مقداری طلا و یک قبضه سلاح کلاشنیکف کشف شد.

با دستگیری متهمان، برای آنها قرار بازداشت صادر شد و این پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.