مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در صورت همراهی نکردن دستگاه‌های مختلف قطعاً گردشگری یزد کاملاً ورشکسته خواهد شد و در این حین نیز نگران رونق گردشگری غیرمجاز و زیرزمینی در یزد هستیم.

به گزارش نارین‌خبر، سیدمصطفی فاطمی‌فیروزآبادی در جمع برخی از خبرنگاران استان یزد، با اشاره به جایگاه مطلوب شهر میراث جهانی در حوزه گردشگری کشور، اظهار کرد: این مهم حاصل احساس مسئولیت تمام علاقه مندان و اصحاب رسانه در معرفی ظرفیت‌های گردشگری این دیار است.

وی راه‌اندازی ۲۰ کمیته تخصصی گردشگری را از جمله اقدامات حائز اهمیت در استان یزد دانست و افزود: امسال ظرفیت تختهای اقامتی به ۱۱ هزار و ۷۰۰ تخت افزایش یافته و علاوه بر آن ۱۴۰ واحد بومگردی در استان نیز فعالیت دارند که به ۲۵۰ واحد ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در ادامه به مشکلات گردشگری یزد ناشی از شیوع کرونا اشاره و  نوروز ۱۴۰۰ را یکی از مهمترین فرصت‌های پیشروی این صنعت برای جبران حداقل خسارت‌های وارده شده دانست و گفت: در صورت همراهی نکردن دستگاه‌های مختلف قطعاً گردشگری یزد کاملاً ورشکسته خواهد شد و در این حین نیز نگران رونق گردشگری غیرمجاز و زیرزمینی در یزد هستیم.

فاطمی در پایان با اشاره به این که بودجه بازاریابی و تبلیغات میراث فرهنگی یزد به صفر رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که دیگر نقاط کشور از بودجه خوبی برای تبلیغات و بازاریابی دارند.