رئیس پلیس فتای استان البرز گفت: برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های سایبری، شهروندان به محض دریافت پیامک مربوط به سامانه «ثنا» به سایت قوه قضاییه مراجعه و از وارد شدن درگاه فیشینگ، خودداری کنند.

به گزارش نارین‌خبر رسول جلیلیان در ارتباط با کلاهبرداری های جدید سارقان سایبری، گفت: مجرمین و کلاهبرداران فعال در حوزه فیشینگ پیامکی با موضوع ابلاغیه الکترونیک قضایی با این مضمون که «نسبت به حساب کاربری شما در سامانه ثنا در تاریخ … ثبت شده» را برای تعدادی از کاربران ارسال می‌کنند.

وی افزود: در ادامه از مردم درخواست می شود وارد لینک ارسالی شده و بعد از ورود برای مشاهده شکایت، مبلغ مختصری پرداخت شود.

رئیس پلیس فتای استان البرز تصریح کرد: این لینک، درگاه فیشینگ است و اطلاعات حساب شخص کاربر توسط کلاهبرداران به سرقت می رود و منجربه خالی کردن حساب بانکی مالباختگان می‌شود.

وی ضمن تاکید به حفظ هوشیاری در مورد، از شهروندان خواست برای انجام امور اینترنتی حتما دقت لازم را داشته باشند تا منجربه سوء استفاده کلاهبرداران این حوزه نشوند.

جلیلیان ضمن تاکید بر پرهیز از باز کردن لینک‌های مشکوک، اظهار داشت: برای جلوگیری از سرقت و کلاهبرداری سایبری، باید از موثق بودن پیام شکایت قضایی ثنا،  اطمینان داشت لذا لازم است شهروندان به محض دریافت چنین پیامی به سایت قوه قضاییه و دادگستری استان و یا شهرستانِ مربوطه مراجعه و از وارد شدن درگاه فیشینگ، خودداری کنند.