با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مسئولین سه پروژه بهداشت و سلامت در شهرستان میبد با اعتباری بالغ‌بر 92 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نارین‌خبر، فاز یک توسعه بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد اولین پروژه‌ای بود که با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، استاندار یزد، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین سه پروژه بهداشت و سلامت در شهرستان میبد و با ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع زیربنا شامل بخش بستری، کتابخانه و کلاس‌های آموزشی با ۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات خیری و دولتی افتتاح شد.

با افتتاح طرح توسعه بیمارستان میبد ۱۱۶ تخت بستری به تعداد تخت‌های این بیمارستان اضافه شد.

بهره‌برداری از ۸ واحد ساختمان پزشکان با زیربنای هزار مترمربع دومین پروژه بود که با ۷ میلیارد تومان اعتبار از محل خیری و دولتی با حضور وزیر بهداشت درمیبد افتتاح شد.

توسعه اورژانس سرپایی بیمارستان امام جعفر صادق (ع) هم به مساحت ۵۰۰ مترمربع سومین پروژه بود که با ۵ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات وزارت بهداشت به بهره‌برداری رسید.

دکتر نمکی وزیر بهداشت و درمان گفت: امروز علاوه بر افتتاح حدود ۷۰۰ پروژه بهداشتی درکل کشور، در شهرستان‌های استان یزد توانستیم تعداد قابل‌توجهی پروژه‌های بهداشتی را افتتاح کنیم.

نمکی افزود: در این پروژه‌ها که شامل اورژانس، بیمارستان و مراکز بهداشتی درجای جای استان یزد بود خیرین نقش و مشارکت بیشتری داشتند.

وی تصریح کرد: باید از نمایندگان، خیرین، رئیس دانشگاه، استاندار، فرمانداران و مقامات استان که کمک کردند تا مشارکت خوبی بین مردم و ساختار وزارت بهداشت شکل بگیرد تشکر کنم.

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم همچنان اجرای پروژه‌های خیر ساز ادامه پیدا کند و ما هم در سهم خودمان در وزارت بهداشت از کمک لازم دریغ نخواهیم کرد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خیرین و عوامل اجرایی این پروژه‌ها با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.