نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که هماهنگی میان اجزای مختلف دولت به وقوع نپیوندد مهار کرونا غیر ممکن است.

به گزارش نارین‌خبر، سید جلیل میرمحمدی‌میبدی در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه متاسفانه شرایط کرونا در کشور به دلایل متعدد تبدیل به یک وضعیت ویژه و خاص شده است که مهار آن از عهده یک شخص برنمی آید اظهار داشت: ناهماهنگی میان بخش ها و وزارت خانه های مختلف دولت و شخص ریاست جمهوری عامل تشدید بیماری کرونا در کشور بوده است.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد به صورت جزیره ای عمل شود امکان مهار بیماری کرونا وجود ندارد، برای مهار این بیماری باید وزارت بهداشت، وزارت کشور و تمام بخش های دولت در یک هماهنگی کامل با شخص رئیس جمهور، سیاست ها وبرنامه های مقابله با این بیماری را پیگیری کنند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه باید همه بخش های دولتی، خصوصی، بنیادها و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری و خیرین همه با تمام توان برای تامین واکسن به عنوان موثرین و کارآمدترین عمل اقدام کنند تصریح کرد: باید به هر نحو ممکن واکسن مورد نیاز وارد و از واکسن های داخلی حمایت کافی صورت گیرد تا درصد واکسیناسیون گروه های هدف به سرعت افزایش یابد.

وی یکی دیگر از اقدماتی که باید تاکنون انجام می شده است تا بتوان این بیماری را کنترل کرد تفویض اختیار به استانها دانسته و خاطرنشان کرد: شرایط و اقلیم استانها با یکدیگر تفاوت دارد و حتی توان اقتصادی استانها نیز برای اعلام  یا عدم اعلام تعطیلی ها با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل ستاد ملی کرونا باید اختیارات استانها را برای مقابله با کرونا افزایش دهد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از اضلاع کنترل این بیماری خود مردم هستند اظهار داشت: هر اقدامی که صورت بگیرد اگر مردم پروتکل های بهداشتی و نکاتی که در زمینه کنترل این بیماری مطرح است رعایت نکنند هیچ اتفاقی به وقوع نمی پیوندد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در پایان اعلام کرد: این مدل تعطیلی ها که  مدتهاست در کشور در زمینه مهار بیماری کرونا اعلام می شود در حقیقت کمترین تاثیر را بر مهار بیماری دارد زیرا که تعطیلی باید به صورت قرنطینه و تعطیلی کامل به وقوع بپیوندد و این مدل تعطیلی ها نه تنها هیچ تاثیری در مهار بیماری ندارد بلکه عامل تشدید بیماری هم هست.