نماینده مردم شهرستان‌های میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه فعالیت صنایع آلاینده در استان ما را با بحران آسیب‌های اجتماعی در حوزه آب، خاک و فرهنگ مواجه می‌کند.

به گزارش خبرنگار نارین، سیدجلیل میرمحمدی‌میبدی عصر روز پنجشنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه شهرستان میبد، اظهار داشت: ادامه فعالیت و استقرار صنایع آلاینده در مناطق استان یزد، از حالت تهدید خارج شده و ما را با بحران آسیب‌های اجتماعی در حوزه آب، خاک و فرهنگ مواجه می‌کند.

وی افزود: اگر توسعه افسار گسیخته و احداث صنعت آلاینده جدید به خصوص در شهرک صنعتی۲ میبد ادامه داشته باشد، مردم در آینده به لحاظ زیست محیطی آسیب جدی می‌بینند.

نماینده مردم شهرستان‌های میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف تولید و اشتغالزایی نیستیم، تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه از مسئولان مطالبه کنند تا تلاش خود را برای استقرار صنایع پاک و پیشرفته به کار گیرند و برای از احداث صنایع آلاینده پرهیز کنند.

وی همچنین با اشاره به‌ پیگیری‌های انجام شده برای اختصاص زمین جهت ساخت مسکن جوانان، به برخی تلاش‌ها برای تخصیص ۶۸ هکتار زمین جهت ایجاد پایانه صادرات کاشی به یک مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: به نظر من شهرستان میبد هیج نیازی برای ایجاد این واحد به این شکل ندارد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای جلوگیری از استقرار بیش از پیش واحدهای آلاینده به کار خواهم گرفت.

این نماینده مجلس همچنین بیان داشت: البته در مورد صنایع موجود از جمله فولاد میبد که هزاران میلیارد تومان سرمایه‌ی مردم و دولت را شامل می‌شود، کاری از دست ما ساخته نیست و باید برای احیای آن تلاش کرد.