رئیس دانشگاه میبد از تداوم برگزاری کلاس‌های درسی این دانشگاه به صورت مجازی و غیرحضوری در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش نارین خبر، «عباس کلانتری» گفت: طبق اعلام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ امسال کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ها به صورت مجازی خواهد بود و تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد استانی مبارزه با این ویروس منحوس، این اجازه را به دانشگاه‌ها بدهند که همه یا بخشی از کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزار شود این روند به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه البته کلاس‌های کارگاهی و آزمایشگاهی از همان ابتدا هم به صورت محدود، حضوری بود و همچنان هم ادامه دارد، افزود: با توجه به اینکه محیط‌های عمومی دانشگاه صرفاً منحصر در خوابگاه‌ها نیست و نمازخانه، کتابخانه، سلف سرویس و سرویس‌های رفت و آمد به صورت عمومی است؛ قطعاً حضور دانشجو در این فضا‌ها باعث همه‌گیری بیماری کرونا می‌شود.

رئیس دانشگاه میبد، تصریح کرد: تا زمانی که اطمینان از عدم سرایت بیماری به دانشجویان، اساتید و کارمندان حاصل نشود به هیچ عنوان کلاس‌های دانشگاه به صورت حضوری برگزار نخواهد شد.

وی با اشاره به تماس‌های مکرر دانشجویان، اذعان کرد: در زمینه واکسیناسیون هم لازم است که دانشجویان عزیز وارد سایت واکسیناسیون دانشجویان شده و ثبت نام کنند.

کلانتری در پایان، خاطرنشان کرد: در سراسر کشور زمان خاصی به واکسیناسیون فراگیر دانشجویان اختصاص خواهد یافت و زمانی که همه دانشجویان دو مرحله واکسن کرونا را دریافت کردند و اطمینان حاصل شد و وزارت علوم و ستاد ملی کرونا هم موافقت کردند؛ کلاس‌ها ابتدا به صورت محدود و به تدریج به صورت فراگیر و حضوری برگزار خواهد شد.