رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از تصویب تسهیلات رونق تولید برای ۷۲ واحد تولیدی به مبلغ ۴۰۶ میلیارد تومان در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.

به گزارش نارین خبر، «محمد رضا علمدار یزدی» در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم در خصوص مصوبات جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور استاندار یزد و جمعی از مدیران بانک‌ها برگزار شد با اشاره به تصویب تسهیلات جدید برای رونق تولید واحدهای تولیدی استان، اظهار داشت: تسهیلات بانکی برای رونق واحدها هم در قالب تسهیلات سرمایه در گردش و هم تسهیلات سرمایه ثابت هستند.

وی، بیان کرد: در این جلسه برای ۷۲ واحد تولیدی به مبلغ ۴۰۶ میلیارد تومان تسهیلات رونق مورد تصویب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، افزود: ۴۸ واحد معادل ۲۷۲ میلیارد تومان و ۲۴ واحد معادل ۱۳۳ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول، تصریح کرد: تسهیلات سرمایه در گردش برای ۴۸ واحد سبب تثبیت اشتغال برای ۱۲۸۰ نفر شده و با اختصاص تسهیلات سرمایه ثابت و بازسازی و نوسازی برای ۲۴ واحد استان امکان ایجاد اشتغال برای ۱۱۰ نفر فراهم شد.

وی با اشاره به دستورات ویژه استاندار برای بانک‌ها و اعضای کارگروه، ابراز کرد: از این به بعد برای تصویب تسهیلات استان پیوست عدالت صادر می‌شود و توازن برای پرداخت تسهیلات و با توجه به شهرستان‌های محروم استان یزد انجام می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان یزد، خاطرنشان کرد: دستور دیگر ایجاد دفتر شرکت‌های بزرگ در استان بوده و حساب‌های بانکی شرکت‌های بزرگ مربوط به استان از این به بعد باید در استان متمرکز شوند.

علمدار در پایان، گفت: دستور داده شد تا بانک‌های استان یزد اختیاراتی که نیاز است جهت تسهیل در امور بانکی و فعالیت‌ها از مدیران بانکی خود تمرکز در تهران را دریافت کنند.