نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حداقل ۸۰ درصد جامعه برای بازگشایی مدارس و کسب‌و‌کارها باید واکسینه شوند؛ به استفتاء مراجع و مجتهدین استناد و خواستار ترویج و تشویق مردم برای واکسیناسیون عمومی شد.

به گزارش نارین خبر، «دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی» طی نشست علنی ۲۱ مهرماه خانه ملت در تذکری شفاهی، عنوان کرد: امروز از تریبون مجلس، موضوع واکسیناسیون اجباری مورد اعتراض یکی از نمایندگان قرار گرفت.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی با استناد به چند استفتاء از مراجع عظام تقلید و مجتهدین، گفت: جدای از اظهارات این بزرگان؛ امروز ضرورت دارد برای بازگشایی مدارس و بازگشایی بدون محدودیت بازار و کسب و کارها بالای ۸۰ درصد جمعیت کشور واکسیناسیون شوند.

وی، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تازه ترین استفتاء در خصوص واکسیناسیون فرمودند اگر نظام اسلامی با ملاحظه مصالح عمومی کشور مقرراتی را اعلام کند همه باید عمل کنند، همچنین آیت الله سبحانی می فرمایند واکسن واجب شرعی است و حیات ما به آن بستگی دارد. من نیز در کتاب‌های خود نوشته‌ام چیزهایی که عقلای عالم بر آن نظر دارند کشف می‌کنیم و شرع مقدس نیز آن را تائید می‌کند باید مورد توجه قرار گیرد، یکی از این موضوعات واکسن است.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: همچنین آیت الله جوادی آملی می‌فرماید همه ما موظفیم به مواردی که از سوی جامعه علمی کشور مطرح می‌شود تبعیت کنیم و دیگران را به رعایت آن تشویق کنیم. به نظر من، نظر وزارت بهداشت یک نظر اجتماعی است و بر من واجب است که تمکین کنم.