فرمانده نیروی انتظامی میبد با تأکید بر اینکه رویکرد پلیس؛ مردمی بودن و احترام به حقوق مردم است، تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت، پلیس پیشگیری این شهرستان در برخورد با سارقین رتبه اول استان یزد را داراست.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «سرهنگ محمد حسین نبی‌پور» در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان میبد ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: “پلیس هوشمند، امنیت پایدار” شعار امسال هفته ناجا است که این هفته از ۱۷ مهرماه آغاز شده و تا ۲۳ مهرماه سال‌جاری ادامه دارد.

وی به جایگاه قابل توجه میبد در سطح استان یزد از لحاظ جمعیت، وسعت، رشد و رونق اقتصادی اشاره کرد و افزود: با وجود این‌که میزان وقوع سرقت افزایش داشته است اما با تلاش شبانه‌روزی حافظان نظم و امنیت، پلیس پیشگیری شهرستان میبد در برخورد با سارقین رتبه اول استان را داراست و حتی هشتاد درصد اموال سرقت رفته مردم نیز به مردم بازگشت داده شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه طی شش ماهه اول سال بالغ بر ۹ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده است، گفت: این میزان علاوه بر اینکه به معنای حضور فعال پلیس در میدان پس از دریافت تماس‌های مردمی و خدمت‌رسانی عمومی است؛ نشان دهنده اعتماد آحاد و اقشار مختلف مردم به نیروی انتظامی نیز می‌باشد که باعث افتخار ماست.

وی در ادامه، تأکید کرد: رویکرد پلیس، مردمی بودن و احترام به حقوق مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی میبد با اشاره به فعالیت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) در این شهرستان با استفاده از نیروهای فعال و به‌روز، اذعان کرد: کلاهبرداری‌های مجازی به‌ویژه کلاهبرداری‌های مالی بیشترین فعالیت پلیس فتای میبد را به خود اختصاص داده است که البته با اقدامات لازم، پرونده‌ها در پلیس فتا بدون فوت وقت مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

وی، ابراز کرد: واحد مشاوره نیز در زمینه پرونده‌های خانوادگی فعالیت‌های قابل تقدیری را انجام می‌دهد که در موارد زیادی بحمدلله منجر به صلح و سازش شده است.

نبی‌پور در پایان بر لزوم و ضرورت تعامل و همکاری نهادها و ارگان‌های شهرستان با نیروی انتظامی میبد تأکید کرد و از خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز خواست تا به ناجا در زمینه ایجاد آرامش و احساس امنیت مردم کمک کنند.