مجهزترین انبار استراتژیک کیسه و ملزومات سازمان انتقال خون ایران در شهرستان اردکان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار نارین، در مراسمی با حضور «پیمان عشقی» مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از سایر مسئولین؛ مجهزترین انبار استراتژیک کیسه و ملزومات سازمان انتقال خون کشور در شهرستان اردکان افتتاح شد.

این پروژه با هدف ذخیره‌سازی کیسه و ملزومات انتقال خون به منظور تأمین نیاز کشور با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در اردکان ساخته و تجهیز شده است.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران در حاشیه این برنامه با بیان اینکه یزد از استان‌هایی است که همواره ذخایر خونی آن در سطح کشور دلگرم کننده بوده است، اظهار داشت: بهره‌برداری این انبار مجهز نشان دهنده نگاه ویژه ما به استان یزد است که همیشه در شاخص‌های اهدای خون در رتبه‌های برتر قرار دارد.

«محمد رضا دشتی اردکانی» نماینده مردم اردکان در مجلس نیز با اشاره به اینکه شهرستان اردکان در شاخص اهدای خون پیشگام بوده و هست، گفت: این انبار می‌تواند پشتیبان استان یزد و همچنین استان‌های شرقی و جنوب شرقی باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین ابراز امیدواری کرد مجوز احداث پالایشگاه خون در اردکان با رایزنی‌های لازم با وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و همکاری سازمان انتقال خون ایران اخذ شود.

لازم به ذکر است که مسئولان حاضر در ادامه از پایگاه انتقال خون اردکان و روند پیشرفت فیزیکی ساختمان در حال احداث مرکز جامع انتقال خون این شهرستان نیز بازدید کردند.