همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، از عوامل و نویسندگان کتاب «بفروئیه در گذر زمان» تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

به گزارش نارین خبر، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور بخشدار بفروئیه، اعضای شورا، شهرداری و جمعی از مردم و مسئولین، از عوامل و نویسندگان کتاب «بفروئیه در گذر زمان» در محل دانشکده علوم قرآنی شهرستان میبد تجلیل شد.

سید مصطفی موسوی از فعالان فرهنگی بفروئیه که این کتاب هم با حمایت و پشتیبانی وی گردآوری و به چاپ رسیده است گفت: کتاب بفروئیه در گذرزمان به تالیف مرتضی خاکزار بفروئی و حمید رضا بناء بفروئی به چاپ رسید.

وی در ادامه، افزود: این کتاب در ۸۰۰ صفحه و به تعداد هزار جلد به چاپ رسیده است.

موسوی با بیان اینکه کتاب بفروئیه در گذر زمان ۹ فصل دارد افزود: در این کتاب که گردآوری اطلاعات، نگارش و چاپ آن چهار سال طول و ۷۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است، مختصات جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، معرفی مشاهیر، آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری، زیرساخت‌های توسعه شهری و تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی بفروئیه تشریح و معرفی شده است.

وی با بیان اینکه امروز در بفروئیه و میبد و حتی کشور با گسست فرهنگی مواجه هستیم تصریح کرد: امروز نسل جدید در بسیاری از مقوله‌ها نسل قدیم را به شکل واقعی درک نمی‌کند و باید با تبین فرهنگ غنی که داریم و ظرفیت‌های بالایی که در همه زمینه‌های ادبی و فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی داریم را به نسل‌های خود منتقل کنیم.

در پایان این مراسم از نویسندگان کتاب بفروئیه در گذر زمان، خیر کتابخانه ساز و کتابدار کتابخانه الزهراء بفروئیه با اهداء لوح و هدایایی تجلیل شد.