مدیرکل آموزش و پرورش یزد از برگزاری کنگره ملّی بزرگداشت ۱۰۰۰ شهید دانش‌آموز استان در سال آتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار نارین، «محسن موحدی فرد» در یادواره شهدای دانش‌آموز میبد که پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در راستای طرح ملّی لاله‌های روشن و در محل دبیرستان شاهد حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این شهرستان برگزار شد؛ یاد و خاطره هزار شهید دانش‌آموز معظم استان و ۱۲۴ شهید والامقام معلّم یزد را گرامی‌داشت.

وی ضمن ادای احترام به مقام والای شهید دانش‌آموز، شهید رضا محسنی‌فر و تجلیل از صبر خانواده‌های شهداء؛ اظهار داشت: دلاوری‌ها، بزرگ‌منشی‌ها و رشادت‌های قهرمانانه شهید محسنی‌فر و شهدای معزز دانش‌آموز در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس، فراموش نشدنی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به دیدار اعضای ستاد و دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ملّی چهار هزار شهید استان یزد با رهبر معظم انقلاب اسلامی در اسفندماه سال گذشته، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به وجود هزار شهید دانش‌آموز در بین شهدای استان یزد اشاره و بر لزوم معرفی این چهره‌های والامقام تأکید کردند.

وی با بیان اینکه یک چهارم از تعداد شهدای دارالعباده را شهدای دانش‌آموز تشکیل می‌دهند، اذعان کرد: در همین راستا و با رایزنی‌های صورت گرفته؛ مجوز کنگره ملّی بزرگداشت ۱۰۰۰ شهید دانش‌آموز استان نیز اخذ شده و نشست‌های اولیه آن نیز برگزار شد و طبق برنامه‌ریزی‌ها این کنگره در سال ۱۴۰۱ برپا خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان، افزود: شهید محمد حسین ذوالفقاری، کوچک ترین شهید دفاع مقدس و اهل دیار میبد است که هم برای این شهرستان و هم برای سراسر کشور افتخار محسوب می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش میبد نیز در این برنامه با اعلام این مطلب که سه سال است طرح ملّی لاله‌های روشن اجراء می‌شود، یادآور شد: در ایام شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس این طرح به صورت مجازی و امروز همزمان با بازگشایی مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌گردد.

«محمد رضا کارگر شورکی» در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسنی‌فر، ادامه داد: در طرح ملی لاله های روشن؛ هرمدرسه دارای یک شهید شاخص است و خاطرات، وصیت‌نامه و ویژگی های ارزشمند شهداء بازخوانی می شود.