نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، ابراز کرد: خداباوری عامل اصلی پیروزی ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرنگار نارین، «دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی» در یادواره شهدای دانش‌آموز میبد که پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) در راستای طرح ملّی لاله‌های روشن و در محل دبیرستان شاهد حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) این شهرستان برگزار شد؛ یاد و خاطره ۱۰۸ شهید معزز دانش‌آموز و ۱۵ شهید والامقام فرهنگی میبد را گرامی‌داشت.

وی با ابراز خوشحالی از توفیق حضور در مراسمی که حال و هوای شهادت، جهاد و دفاع مقدس در آن متجلی است؛ گفت: در طول دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس حدود ۵۵۰ هزار دانش‌آموز به صورت متوالی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن تعدادی از ویژگی‌های مقطع زمانی آغاز جنگ تحمیلی، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از نیروی انسانی در جبهه‌ها را دانش‌آموزان این سرزمین تشکیل می دادند و از نزدیک شاهد بودیم که در جریان برخی از عملیات ها، ارتشی های حزب بعث توسط دانش آموزان رزمنده به اسارت در می آمدند که برای دشمنان بهت آور بود.

وی با اشاره به رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) در دوران دفاع مقدس و با بیان اینکه معنویت در جبهه ها موج میزد، یادآور شد: خداباوری عامل اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی بود.

جانباز دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه قبل از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی در جریان جنگ‌های مختلف، بخش هایی از خاک کشورمان جدا شد اما در جنگ تحمیلی حتی ذره ای از خاک ایران جدا نشد، تأکید کرد: هیچ کسی در پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی شک ندارد و همگان اذعان دارند که جمهوری اسلامی در جنگ به پیروزی رسید.

میرمحمدی میبدی به ضرورت حضور فعال دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف از جمله مساجد، هیئات، نماز جمعه، اجتماعات، فعالیت های جهادی و لزوم به‌خوبی درس خواندن اشاره کرد، تصریح کرد: پیشنهاد می کنم خاطرات والدین و خانواده های صبور شهداء توسط دانش آموزان میبدی ثبت شود چراکه هم نشینی دانش آموزان با پدر و مادر شهید بسیار موثر خواهد بود.

عضو هیأت‌رئیسه فراکسیون انقلاب اسلامی در پایان؛ تبدیل شدن به یک چهره علمی اثرگذار را از جمله موضوعاتی دانست که بایستی جزء اهداف دانش آموزان امروز باشد و مطالعه کتاب های «نورالدین؛ پسر ایران»، «وقتی مهتاب گم شد» و «سرباز کوچک امام» را پیشنهاد کرد.