وزیر راه و شهرسازی در نشست شورای اداری شهرستان میبد با بیان اینکه جوانان مجرد می‌توانند در طرح جهش ملّی مسکن ثبت نام کنند، اظهار داشت: 4 میلیون مسکن طی 4 سال در کشور ساخته می‌شود.

به گزارش نارین خبر، «رستم قاسمی» پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان میبد با اشاره به اینکه در حوزه راه و شهرسازی دو مقوله به عنوان اصلی ترین ماموریت به شمار می‌رود که اولین آن بحث حمل و نقل است، گفت: قطعا آنچه در حوزه راه و شهرسازی باشد برای استان یزد و مخصوصاً شهرستان میبد در این سفر، پیگیر و امیدواریم که دستاورد خوبی برای مردمان خطه کویر داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی از دیگر موضوعات مهم این وزارت خانه را بحث مسکن دانست و اضافه کرد: امروز وضعیت مسکن در کشور خوب نیست و بر اساس آمارها، متوسط کشور بیش از ۵۰درصد از هزینه های سبد خانوار برای مسکن است و افراد بسیاری در کشور فاقد مسکن هستند.

وی اضافه کرد: متاسفانه امروزه سن ازدواج در کشور تغییر کرده و اگر بخواهد روال منطقی پیدا کند که ما نیز به دنبال آن هستیم طبیعتا متقاضی مسکن افزایش خواهد یافت.

قاسمی با اشاره به تاکید دولت سیزدهم و رئیس جمهور و تصویب قانون جهش تولید مسکن توسط مجلس شورای اسلامی، گفت: بدون شک یکی از بهترین قانون های تصویب شده در مجلس شورای اسلامی، قانون جهش تولید مسکن است و قرار بر این شد تا طی چهار سال آینده، چهار میلیون مسکن در کشور ساخته و تحویل متقاضیان شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح جهش تولید مسکن یک طرح ابرجهانی به شمار می رود، اضافه کرد: برای بسیاری از کشورها قابل تصور نیست که ایران اسلامی چهار میلیون مسکن بسازد چون حتی جمعیت این کشورها به چهار میلیون نفر نمی رسد چه برسد به اینکه بخواهند این میزان مسکن ساخته و تحویل دهند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و قانون خوبی که داریم در سال ۱۴۰۱ ، ۳۶۰هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی داریم که بخشی از آن را دولت کمک می کند و یک فرصت بسیار خوبی است که مردم صاحب مسکن شوند.

قاسمی اظهار داشت: برای ساخت یک میلیون نمی توان در طول یک سال به این آمار رسید بلکه طبق برنامه ریزی صورت گرفته، طی چهار سال چهار میلیون مسکن را خواهیم ساخت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح ساخت چهار میلیون مسکن در کشور آغاز شده است، ادامه داد: در حال حاضر که سه ماه از قانون جهش مسکن در کشور گذشته است، نزدیک به ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در دست اجرا داریم و بنا داریم که این آمار افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم ان‌شاالله در آینده نزدیک صاحب مسکن خواهند شد، افزود: آخرین جلسه ای که در شورای عالی مسکن برگزار شد، بنا شد تا جوانان مجرد که قبل از این نمی توانستند در طرح جهش تولید مسکن ثبت کنند، بتوانند در این طرح ثبت نام کنند، مشروط به اینکه تا زمان تحویل مسکن ازدواج کرده باشند که یک طرحی در راستای ترویج و تشویق جوانان در امر ازدواج است.

قاسمی در پایان گفت: بر اساس آمار و جمعیت استان یزد در طرح چهار میلیون مسکن، ۵۷ هزار واحد مسکونی به این استان اختصاص خواهد یافت که طی چهار سال ساخته و تحویل متقاضیان می شود، البته اگر متقاضی در این استان افزایش یابد امکان اضافه شدن دارد.