هم‌زمان با سالروز شهادت بی‌بی دوعالم حضرت زهرا سلام‌الله علیها و سالگرد مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جلال یحیی زاده نماینده فقید مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی، مراسم عزاداری در مصلی آیت‌الله اعرافی شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام محمدحسین ملک‌زاده از اساتید حوزه و دانشگاه از استان قم در این مراسم با تسلیت شهادت دخت رسول مکرم اسلام گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها که خود ناطق قرآن بود تلاوت قرآن را بیش از هر چیز در دنیا دوست داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: فاطمه زهرا سلام‌الله علیها فرمودند: من سه چیز را از این دنیای پرزرق‌وبرق دوست دارم، تلاوت قرآن، نظر به وجه رسول گرامی اسلام و خدمت به مردم را دوست دارم.

وی در ادامه با گرامی داشت سالروز رحلت ملکوتی مرحوم حجت‌الاسلام سید جلال یحیی زاده نماینده فقید مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: مرحوم یحیی زاده شخصیت ارزشمندی بود که مردم با همه وجود صداقت و اخلاص او را درک کرده بودند.

حجت‌الاسلام ملک‌زاده با اشاره به صداقت، صمیمیت، اخلاص و تلاش خستگی‌ناپذیر مرحوم یحیی زاده افزود: مرحوم یحیی زاده از ارتباط باخدا و فاطمه زهرا گرفته تا حضورش در دوران نمایندگی با موتور در مناطق مختلف باعث شد که امروز مردم از وی به نیکی و بزرگی یاد کنند.

وی بابیان اینکه نظیر مرحوم اعرافی و یحیی زاده نمونه بارزی از تربیت‌یافتگان قرآن و اهل‌بیت هستند تصریح کرد: مرحوم یحیی زاده از زمانی که در قم طلبه بودند و مدارج علمی و حوزوی را به‌خوبی طی کردند؛ در جریان مبارزات هم از سازمان دهندگان قیام نوزده دی در قم بودند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: بعد از انقلاب هم در میبد و جهاد سازندگی، دوازده مرتبه به جبهه اعزام شدند و باوجوداینکه تنها برادرش پس از دو سال تحمل درد و رنج جبهه به شهادت رسید؛ خودش را به خط مقدم رساند و در سال ۶۷ به درجه والای جانبازی شیمایی رسید.

حجت‌الاسلام ملک‌زاده خاطرنشان کرد: پس از جنگ هم در هر جایگاهی قرار گرفت به مردم خدمت کرد و در سال ۷۱ در دفتر امام‌جمعه، حوزه برادران، تأسیس حوزه خواهران و تدریس در آن‌ها کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشت.

وی افزود: پس‌ازآن هم با اصرار مردم به نمایندگی در مجلس شورای اسلامی رسید و این حقیقت را نشان داد: که امثال مدرس‌ها مربوط به گذشته‌های دور نیستند و امروز هم می‌توانیم مدرس داشته باشیم.