مدیرکل آموزش‌و‌پرورش یزد؛ ایجاد تحولی بنیادی در نظام آموزشی را ضروری دانست و گفت: طرح سواد دیجیتال با آموزش معلّمان از هفته آینده در استان آغاز می‌شود.

به گزارش نارین خبر، «محسن موحدی‌فرد» در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس با اشاره به اهمیت برنامه‌های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش یزد، اظهار کرد: طرح جدید آموزشی متناسب با شرایط کنونی استان و کشور در دستور کار قرار گرفته و بعد از بررسی‌های کارشناسی در استان یزد انجام می‌شود.

وی، افزود: از جمله طرح‌های در دستور کار؛ طرح «سواد دیجیتال» است که طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار است از هفته آینده با آموزش معلّمان در سطح استان یزد اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در ادامه با بیان این‌که طرح سواد دیجیتال پنج درصد کل دانش آموزان را در بر می‌گیرد، گفت: در این طرح معلّمان و دانش‌آموزان با فرآیند تخصصی کدنویسی دیجیتال آشنا می‌شوند.

وی با بیان این‌که آموزش و ارتقاء سطح مهارت برنامه نویسی کودکادکان از جمله اهداف طرح سواد دیجیتال است، تصریح کرد: واگذاری قطعه زمین پنج هزار متری برای هنرستان جوار کارخانه‌ای، ارائه برنامه و تامین برنامه در حوزه سواد آموزی افراد بی‌سواد از دیگر طرح‌های در دستور کار آموزش و پرورش استان یزد است.

این مقام مسئول در پایان؛ ایجاد مدرسه تراز آموزش و پرورش و تحول بنیادی را یکی از رویکردهای جدی آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: همچنین قرار است شهرک نماز با همکاری شهرداری، ستاد اقامه نماز و استانداری پیگیری شود.